Binance

Svet kryptomien opúšťa prvé veľké meno. Brian Brooks po necelých štyroch mesiacoch pôsobenia vo funkcii výkonného riaditeľa najväčšej kryptomenovej burzy Binance.US oznámil, že odstupuje.

Aké boli reakcie?

Zakladateľ burzy, Changpeng Zhao uviedol, že tento krok nebude mať absolútne žiadny vplyv na zákazníkov burzy Binance.US. Komunita však zareagovala rýchlo a pomerne tvrdo. Odstúpenie Brooksa totiž vrhá dosť zlý tieň a podozrenie na hlavných predstaviteľov spoločnosti.

„Ako jedna z najväčších kryptomenových búrz v USA je Binance.US pripravená naďalej rásť a posilňovať budúcnosť finančného sveta,“ uviedol Zhao.

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 90 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zdarma. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Dôvody odstúpenia

Brooks uviedol, že hlavným dôvodom jeho odstúpenia sú rozdiely v strategickom smerovaní burzy.

Komunita sa však nazdáva, že za odstúpením je niečo iné a hlavne hrozivejšie. Špekuluje sa najmä o tom, že Brooks vie niečo, čo sa nemá dostať von. Môžu to byť napríklad jeho interné poznatky, ktoré nadobudol, ale väčšia pozornosť sa vrhá na posledné regulačné problémy.

Binance je vo veľkých problémoch

Burza musela veľmi rýchlo zareagovať na regulačné úrady, takže postupne začala zatvárať viaceré prevádzky v dôležitých regiónoch. Burza jednoducho nemá priazeň v mnohých krajinách ako sú napríklad Japonsko, UK, Nemecko, Kanada a ďalší.

Binance čelí kontrole dokonca aj v Spojených štátoch, kde ministerstvo spravodlivosti a daňový úrad vyšetrovali firmu pre údajnú nezákonnú obchodnú činnosť. Burza je údajne predmetom vyšetrovania Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures v súvislosti s údajnými nelegálnymi obchodmi amerických obchodníkov.

Každopádne, burza čelí obrovskému tlaku a je naozaj otázne, či to ustojí. Je preto potrebné situáciu naďalej dôkladne sledovať, keďže veci nabrali rýchly spád. Sleduj nás aj naďalej. Určite ťa budeme o všetkom informovať.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.