Glassnode on chain analýza BTC

Poskytovateľ analytických služieb Glassnode uvádza, že dlhodobí držitelia BTC odmietajú predávať. A to aj napriek tomu, že sa trhy zvýšili na päťmesačné maximum. Glassnode vydal novú týždennú správu Week on Chain 11. októbra. V nej uviedol, že peňaženky, ktoré nezaznamenali odliv viac ako 155 dní, v súčasnosti disponujú takmer 13,3 miliónmi Bitcoinov (70 % celej ponuky).

Správa uvádza, že dlhodobí držitelia za posledných sedem mesiacov zvýšili svoje úspory o viac ako 2,37 milióna bitcoinov (približne 134 miliárd dolárov v bežných cenách). Keďže v rovnakom období mineri vyťažili iba 186 000 BTC, Glassnode usudzuje, že dlhodobé veľryby hromadia 12,7-krát viac BTC, ako sa vytvorilo ako nová ponuka.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Bitcoin sa dnes dostal na 58 000 USD – je iba kúsok od historického maxima!

Prudký nárast aktivity v sieti BTC

Napriek tomu, že dlhodobí držitelia odmietajú predávať, Glassnode zaznamenal nárast aktivity v reťazci, pretože sa cena Bitcoinu 12. októbra vyšplhala na maximum 57 860 dolárov.

V októbri sa počet aktívnych adries v reťazci zvýšil o 19 % na 291 000. Toto číslo sme nevideli od decembra 2020. Glassnode naznačil, že prudký nárast aktivity by mohol predpovedať ďalšiu vzostupnú dynamiku.

Správa tiež zaznamenala nárast mediánu veľkosti transakcie na približne 1,3 BTC na prevod. To naznačuje zvýšenie tokov kapitálu inštitúcií v reťazci. V priebehu augusta priemerná veľkosť transakcie klesla až na 0,6 BTC na jeden prevod.

Minulý týždeň zaznamenala sieť Bitcoinu svoje doposiaľ najvyššie denné vyrovnanie hodnoty 31 miliárd dolárov. Dňa 12. októbra Glassnode oznámil, že zostatky bitcoinov na centralizovaných burzách klesli na trojročné minimum 2,4 milióna.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 3 kryptomeny s potenciálom urobiť veľké zhodnotenie do konca roka

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre