Jamie Dimon ľutuje, že Bitcoin označil za podvod
Jamie Dimon ľutuje, že Bitcoin označil za podvod, zdroj: www.shutterstock.com/CraigHastings

Generálny riaditeľ banky JPMorgan, Jamie Dimon, tvrdí, že Bitcoin je bezcenný a spochybňuje, či je jeho predpokladaný počet 21 miliónov kusov skutočný.

K tomu ale poznamenal, že blockchain a stable coiny môžu byť skutočné, ale vlády ich napriek všetkému optimizmu budú regulovať.

Môže ťa zaujímať: CEO Bitmexu uvádza 3 dôvody, prečo rozvojové krajiny začnú používať Bitcoin!

JPMorgan však bude služby ponúkať naďalej

Generálny riaditeľ JPMorgan Jamie Dimon zopakoval svoj anti-Bitcoinový postoj na virtuálnej schôdzi, ktorú organizoval Inštitút medzinárodných financií (IIF).

,,Blockchain môže byť skutočný, stable coiny môžu byť tiež skutočné. Bez ohľadu na to, čo si niekto myslí, ani to, čomu verí každý optimista či zástanca Bitcoinu, vláda ich bude napriek všetkému regulovať. Osobne si myslím, že Bitcoin je bezcenný,” vyjadril sa Dimon.

Šéf JPMorgan však zdôraznil: ,,Naši klienti sú dospelí a rozumní ľudia. Koniec koncov, ak chcú mať naši investori prístup k Bitcoinu, nemôžeme nad nimi dohliadať, avšak môžeme im poskytnúť legitímny a čo najjednoduchší prístup k nákupu.”

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Bitcoin a Jamie Dimon si zjavne nerozumejú

Generálny riaditeľ JPMorgan je už dlhšiu dobu skeptikom Bitcoinu. Nedávno sa vyjadril, že Bitcoin nemá žiadnu vnútornú hodnotu a regulátori ho budú maximálne kontrolovať. V máji tohto roku odporúčal ľuďom, aby sa od kryptomien držali čo naďalej. Paradoxom je, že aj napriek kritickému postoju Dimona, JPMorgan v súčasnosti ponúka klientom investície do kryptomien.

Jamie Dimon spochybňuje Bitcoin aj obmedzenú kapacitu kryptomeny, ktorá je stanovená na 21 miliónov mincí. „Ako viete, že skončí práve na 21 miliónoch? Všetci ste čítali algoritmy? Vy tomu všetci naozaj veríte? Vždy som patril ku skeptikom takýchto vecí,“ priznáva šéf banky.

Nezaobišlo sa to, samozrejme, bez kritiky, a to aj zo strany známych investorov, ako je napríklad generálny riaditeľ Galaxy Digital, Mike Novogratz.

„Zvláštne. Pre muža, ktorý odviedol takú skvelú prácu s takouto bankou akou je dnes JPMorgan, sú jeho názory o Bitcoine nevysvetliteľne, a stále s nimi pokračuje. Modlím sa, aby som navždy zostal otvorený podobným inováciam,” komentuje Novogratz.

Čítaj ďalej: Analýza BTC – rast pokračuje, no jeho sila postupne slabne

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance