Až 75% mladých ľudí chce chodiť s ľuďmi vlastniacimi kryptomeny

BITmarkets BITmarkets

To, že mladí ľudia sa zaujímajú o technológie výrazne viac ako starší, je snáď každému jasné. Nemusí ísť pritom iba o kryptomeny a blockchain, ale o všetko, čo na tomto svete donedávna nebolo úplnou samozrejmosťou. Či už ide o smartfóny, laptopy alebo smartwatch, mladí ľudia si technologický pokrok užívajú. Kryptomeny však možno posunú level „užívania si vďaka novej technológii,” na úplne inú úroveň.

Millenials milujú kryptomeny

Podľa nedávno zverejneného prieskumu až 75% respondentov zaradených do takzvanej generácie Millenials, by privítalo vzťah s ľuďmi, ktorí majú vedomosti o kryptomenách. Výsledok tohto prieskumu nie je vôbec prekvapujúci, keďže je známe, že práve Millenials sú najpočetnejšou skupinou investujúcou do kryptomien.

Tip redakcie: Viac o generácií Millenials v tomto článku.

Mnoho spoločností pravidelne zverejňuje práve prieskumy, ktoré sú zamerané na Millenials a ich záujem o kryptomeny. Ten je z pochopiteľných dôvodov čím ďalej, tým väčší. Rovnako však spomínaný prieskum uviedol, že 12% z opýtaných by radšej chodilo s niekým, kto sa o kryptomeny zaujíma pasívne, ako s človekom, ktorý má v kryptomenách celoživotné úspory.

Zo všetkých Millenials, ktorí boli súčasťou daného prieskumu, až 40% uviedlo že vlastní alebo vlastnilo kryptomeny, pričom väčšina z nich boli respondenti mužského pohlavia. Niektorí z nich využili svoje kryptomeny aj priamo na platbu, pričom našli sa aj pomerne netypické kúpy. Využitie kryptomien na kúpu psa alebo zaplatenie svadby totižto zatiaľ určite nemožno považovať za dennodennú záležitosť.

10% investorov vybralo svoje investície

Podľa iného prieskumu až 1 z 10 Millenials žijúcich v Spojených štátoch predal svoje kryptomeny, aby si mohol dovoliť kúpiť nehnuteľnosť alebo zálohu za nehnuteľnosť. Až 10% zo všetkých Millenials, ktorí kryptomeny vlastnia, teda využilo svoju investíciu na financovanie svojho bývania.

Na počudovanie však rovnaký prieskum zistil, že až 21% opýtaných si myslí, že investícia do kryptomien je oveľa lepšia a atraktívnejšia ako investícia práve do nehnuteľností. Podľa daného prieskumu je pre Millenials oveľa zaujímavejšie investovať do Bitcoinu, ktorý raketovo vystrelil ale rovnako raketovo aj padol, ako do trhu s nehnuteľnosťami, ktorý zaznamenáva veľmi pomalý rast.

Záver

Kryptomeny na čele s Bitcoinom a Ethereom sú teda čím ďalej, tým viac in. Nejde však vyslovene iba o formu investície. Ľudia častejšie začínajú kryptomeny používať ako platidlo za iné produkty alebo služby. V budúcnosti sa to môže stať úplnou samozrejmosťou. A práve preto, ľudia ktorí sa do kryptomien vyznajú, budú mať stále väčšiu šancu, že o nich prejaví záujem človek opačného pohlavia.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
news.bitcoin.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.