Burza Binance kúpila Trust Wallet

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Binance, jedna z najväčších kryptobúrz na svete, oznámila úspešné dokončenie akvizície Trust Wallet. Ide o kalifornský startup, ktorý kryptokomunite prináša v podobe ich produktu spoľahlivé a bezpečné riešenie pre 100% kontrolu finančných prostriedkov klienta.

Privátne kľúče v rukách vlastníka peňaženky

Trust Wallet svojim klientom deklaruje, že na svojich serveroch neuchováva žiadne súkromné kľúče alebo iné dôverné informácie. Jedinými dátami, ktoré spoločnosť zhromažďuje sú verejné adresy používateľov, pripadne ich kontaktné údaje .

Spoločnosť vydávajúca peňaženku bola založená v novembri minulého roku a aktuálne zamestnáva len 10 zamestnancov. Primárne sa pritom zameriava na Ethereum a ERC-20 tokeny.

K samotnej akvizícii sa CEO Binance, Chengpeng Zhao, vyjadril slovami:

“Tím Trust Wallet zdieľa rovnaké hodnoty ako my a ich produkt považujem za výborné doplnkové riešenie pre našu burzu. Súkromné kľúče používateľa sú decentralizované, čo znamená, že sú uložené na používateľských zariadeniach. To dopĺňa centralizovanú architektúru Binance, takže naši klienti majú na výber. Pre tých, ktorí si chcú stiahnuť svoje peňažné prostriedky do peňaženky máme produkt, ktorý môžu bezpečne používať. Zároveň však plánujeme veci tak, aby bola aplikácia čo najviac nezávislá.”

Mohlo by vás zaujímať: Binance – návod (registrácia, vklad, exchange)

Sľúbená podpora pre Bitcoin, NEO a EOS

Podrobnosti o dohode neboli odhalené, ale spoločnosť Binance poznamenala, že startup kúpila ako kombináciu peňažnej hotovosti, akcií Binance a vlastných tokenov, Binance Coin (BNB). Predpokladá sa, že samotná cena však nebola vysoká, nakoľko Trust Wallet nie je medzi kryptokomunitou príliš rozšírený. Hlavný vývojár Trust Wallet, Viktor Radchenko, k spolupráci s Binance dodal:

“Sám seba považujem za vývojára a svoj čas trávim premýšľaním o riešeniach problémov pre koncového používateľa. Nikdy som nemal rád zaoberanie sa investormi a peniazmi. Získané prostriedky nám však pomôžu rásť rýchlejšie a sústrediť na samotnú adopciu pre používateľov.”

Radchenko zároveň uviedol, že momentálne sa jeho tím zameriava na rozšírenie podpory kryptomien, nakoľko Trust Wallet podporuje len Ethereum, ERC-20, ERC223 a ERC721 tokeny. Ich najbližším plánom je pridať podporu pre Bitcoin, EOS a NEO.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Je vysoko pravdepodobné, že Trust Wallet bude prvá novinka, ktorá bude integrovaná do decentralizovanej burzy, ktorej spustenie plánuje Binance v blízkej dobe. Konkrétny dátum však zatiaľ ešte verejnosti predstavený nebol .

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
techcrunch.com
support.binance.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.