Chipotle, potravinový dodávateľský reťazec a LaneAxis

BITmarkets BITmarkets

Chceli by ste, aby bolo jedlo, ktoré konzumujete vy a vaša rodina bezpečné? Odpoveď je samozrejmosťou, avšak záruka bezpečnosti potravín nie je taká jednoduchá, ako sa zdá.

V určitom bode sa jedlo, ktoré skončí na vašom stole v jedálni alebo reštaurácii, preváža nákladným autom. Preprava potravy prostredníctvom nákladného auta je (najmä pre tovar podliehajúci skaze) najkritickejšou a najkomplexnejšou fázou v procese globálneho potravinového dodávateľského reťazca. Sledovateľnosť systému kontroly, sledovanie v reálnom čase, integrita dokumentácie a záruka kvality potravín, to sú iba niektoré z hlavných problémov, ktoré stále zužujú globálny potravinový dodávateľský reťazec.

Pokles akcií Chipotlu po nákaze vírusom E. Coli

Reštauračný reťazec Chipotle to tvrdo pocítil na vlastnej koži. V roku 2015 ochorelo v desiatkach jeho reštaurácií viac ako 50 ľudí na vírus E. Coli. Kvôli rozptýlenosti dodávateľského modelu Chipotle bolo takmer nemožné rýchlo vystopovať pôvod nakazených ingrediencií, čím by spoločnosť včas zastavila (alebo prinajmenšom zabránila šíreniu) vypuknutie vírusu. Nakoniec trvalo týždne, dokým sa vystopoval zdroj nákazy a ceny akcií firmy Chipotle rýchlo klesli o 42 %.

Blockchainová platforma, akú vyvíja LaneAxis, mohla zastaviť šírenie vírusu v zárodku takmer hneď po jeho zistení – potenciálne v priebehu niekoľkých minút.

Platforma LaneAxis ako riešenie hlavných problémov potravinového reťazca

Aplikáciou technológie blockchain – akou je platforma LaneAxis – do manažmentu potravinového dodávateľského reťazca môžu spoločnosti a dodávatelia s určitosťou overiť, kde bola potrava vypestovaná, spracovaná, uskladnená a skontrolovaná. Pri prevoze potravy z jedného článku reťazca do druhého je táto akcia zaznamenaná do blockchainu a obsahuje dôležité informácie ako potvrdenie vyzdvihnutia, polohu produktu, dátum, množstvo a potvrdenie dodávky do ďalšieho článku reťazca. Všetky tieto údaje by boli uložené na nezmeniteľnej účtovnej knihe blockchainu, takže všetky zainteresované strany môžu okamžite vystopovať pôvod každej ingrediencie. Vďaka decentralizovanému charakteru distribuovanej účtovnej knihy by bolo nemožné manipulovať s údajmi.

Spoločnosť Chipotle určite nie je jediná, ktorá sa snaží vyriešiť krízové problémy dodávateľského reťazca. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odhaduje, že každý rok zomrie na celom svete na dôsledky kontaminácie potravy viac ako 400 000 ľudí.

LaneAxis už spúšťa pilotné programy s niektorými z najväčších amerických potravinových reťazcov, ktoré majú záujem dozvedieť sa viac o riešení LaneAxis. Blockchain LaneAxis chce dosiahnuť zmenu v kontrole logistiky a automatizácii vo viacerých odvetviach, samozrejme vrátane globálneho potravinového dodávateľského reťazca. Platforma LaneAxis umožní špeditérom regulovať, riadiť a stopovať transakcie celého dodávateľského reťazca a všetky tieto procesy digitalizovať. Dramaticky zlepší riadenie zásob a ušetrí čas a peniaze na všetkých úrovniach.

Nedávna štúdia od Chain Business Insights vychválila obrovský potenciál aplikácií založených na blockchaine, ktoré môžu zmeniť globálny potravinový dodávateľský reťazec k lepšiemu. V správe sa uvádza:

,,Nie je otázkou či budú implementované, ale kedy.”

Predaj AXIS tokenov

Momentálne prebieha verejný predpredaj AXIS tokenov a ponúka zľavu pre skorých nákupcov. Verejný predaj sa začne v septembri 2018.

Pre viac informácií o blockchain projekte LaneAxis a o kúpe tokenov navštívte prosím laneaxis.io

Disclaimer: Článok nám bol do redakcie zaslaný a publikujeme ho v originálnom znení. Ak uvažujete o akejkoľvek investícii urobte si vlastný prieskum.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.