Australia a kryptomeny
Australia a kryptomeny, zdroj: www.shutterstock.com/LukaszStefanski

Generálny riaditeľ „Commonwealth Bank of Australia (CBA)“, najväčšej banky v krajine, vidí veľké riziká, ak sa banky nezaangažujú do kryptomien.

Podľa jeho slov banka vidí určité riziká v kryptomenách, ale na druhej strane vidí oveľa väčšie riziká v ich nevyužití.

Austrália sa musí zapojiť, tvrdí najvyšší predstaviteľ CBA

Matt Comyn, generálny riaditeľ najväčšej banky v Austrálii, hovoril o aspekte, ktorý v obchodovaní musí poznať každý – „fear of missing out“ (FOMO). Vyjadril sa taktiež na tému Bitcoinu a kryptomien v rozhovore pre Bloomberg. Commonwealth Bank je austrálska nadnárodná banka s pobočkami na Novom Zélande, Ázii, USA a Veľkej Británii.

Mohlo by ťa zaujímať: Cardano bude zalistované na najväčšiu kryptomenovú burzu v Európe – ovplyvní to cenu?

Comyn vysvetlil, že „hoci kryptomeny sú veľmi volatilné a špekulatívne, banky sa musia zapojiť do týchto digitálnych aktív a technológie blockchain. V Austrálii sledujeme, ako dopyt zákazníkov po obchodovaní s kryptomenami rastie každým dňom.“ Ďalej dodáva: „Vidíme riziká v účasti, ale vidíme väčšie riziká v tom, keby sme sa nemali zúčastniť vôbec.“

Vedenie banky sa domnieva, že kryptomeny tu zostanú už navždy. Najvyšší predstaviteľ verí, že „toto nové odvetvie a technológia už neodíde. Chceme správne porozumieť kryptomenám a chceme ich poskytovať našim zákazníkom.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Centrálne banky bez CBDC? To asi ťažko…

Šéf banky Commonwealth Bank taktiež okomentoval digitálne meny centrálnej banky (CBDC). „Mnoho centrálnych bánk sa pozerá na použiteľnosť CBDC ako by to vyzeralo v skutočnosti a aké môžu mať výhody. My v tomto chceme byť taktiež zúčastnení. Myslíme si, že je dôležité, aby Austrália skúmala vymoženosti a skúšala rôzne verzie technológie budúcnosti. Dúfame, že v tom zohráme významnú úlohu.”

Začiatkom novembra banka oznámila, že bude poskytovať niektorým zákazníkom možnosť nakupovať, predávať a držať kryptoaktíva, a to priamo prostredníctvom svojej aplikácie v spolupráci s kryptoburzou Gemini. CBA zo začiatku poskytne zákazníkom prístup k desiatim vybraným kryptomenám vrátane BTC, ETH, LTC a pod. Tento projekt by mal byť spustený v roku 2022.

Čítaj ďalej: El Salvádor predstavuje nové „bitcoinové mesto“ – štát podporia zahraničné spoločnosti!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre