Salvádor bitcoin BitcoinCity
Salvádor bitcoin BitcoinCity, zdroj: www.shutterstock.com/JOCA_PH

Do vývoja takzvaného „Bitcoin City“ v El Salvádore sa zapoja významné kryptomenové spoločnosti vrátane kryptoburzy Bitfinex a Blockstream. El Salvádor pokračuje v akceptovaní Bitcoinu, keďže prezident Nayib Bukele poslednú dobu spúšťa veľmi zaujímavé projekty spojené s kryptomenou.

Tentokrát oznamuje spustenie tzv. „Bitcoinového mesta“, ktoré bude financované dlhopismi vo výške 1 miliardy dolárov.

Iniciatíva bola oznámená prezidentom na konferencii „Bitcoin Week“, na ktorej oslávili Bitcoin ako oficiálne platidlo v krajine a snažia sa tým prilákať svojich občanov.

Mohlo by ťa zaujímať: Kazachstán z ťaženia Bitcoinu nič nemá – prezident vyzýva na nové regulácie!

Vitajte v Bitcoin City!

Prezident malej stredoamerickej krajiny sa nezastavuje a neustále vymýšľa nové projekty, pomocou ktorých chce zvýšiť životnú úroveň v krajine.

„V Bitcoin City budeme mať digitálne a technologické vzdelávanie. Zavedieme geotermálnu energiu pre celé mesto a spustíme efektívnu a udržateľnú verejnú dopravu,“ povedal Bukele.

Vývojári tohto mesta chcú taktiež aktívne zapojiť významné spoločnosti vrátane kryptoburzy Bitfinex a Blockstream. Podľa predstaviteľa Bitfinexu, Paola Ardoina, bude burza podporovať iniciatívu tohto mesta pomocou spustenia svojej platformy a podpory pre cenné papiere a taktiež na úschovu bitcoinových dlhopisov.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Zdá sa, že El Salvádor je na dobrej ceste

Prezident predpokladá, že Bitcoin City sa stane plne funkčným mestom s obytnými oblasťami, nákupnými centrami, reštauráciami a pod. Všetko sa tam bude „točiť“ okolo Bitcoinu. Okrem toho, že obyvatelia budú platiť iba dane z pridanej hodnoty (DPH), ktoré podľa Bukeleho budú použité na zaplatenie dlhopisov, zvyšok pôjde na verejnú infraštruktúru a údržbu mesta.

Čoskoro po prijatí BTC vláda El Salvádoru reinvestovala nerealizované zisky do rôznych projektov a rozvoja infraštruktúry. Začiatkom novembra prezident Bukele oznámil, že časť prostriedkov zo štátneho rozpočtu budú použité na výstavbu 20 nových škôl.

V polovici októbra vláda Salvádoru reinvestovala 4 milióny dolárov zo zisku v BTC na vybudovanie novej veterinárnej nemocnice v hlavnom meste San Salvador.

Čítaj ďalej: Cardano bude zalistované na najväčšiu kryptomenovú burzu v Európe – ovplyvní to cenu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre