BTC čoskoro ukončí korekciu
BTC čoskoro ukončí korekciu. Zdroj: Shutterstock.com/Panuwatccn

BTC sa momentálne nachádza v korekčnej štruktúre, ktorá pripomína formáciu býčieho flagu. Takáto formácia korekcie sa vytvorila aj naposledy v septembri. Z krátkodobého hľadiska ale nevieme identifikovať, či už nastal koniec korekcie alebo nie. Vytvára sa tu totižto potenciálny 123 bottom formation, avšak ten ešte nie je zvalidovaný.

Ak chceme dosiahnuť reverziu trendu, cena musí od bodu 3 okamžite smerovať nahor a prekonať rezistenciu z posledných troch maxím. Ani v tomto momente by však nebolo definitívne potvrdené, že nastal rastúci trend Bitcoinu. Ak cena prekoná rezistenciu z maxím, tak môže to pokojne znamenať krátkodobú sideway štruktúru, ktorá prerazí spomínanú rezistenciu.

BTC/USD 4H
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 5 metrík podľa Glassnode, ktoré predpovedajú vrchol rastu BTC

BTC čoskoro ukončí korekciu

Až keby sa cene podarilo prekonať bod 2, vtedy by nastala reverzia a vznikol by nový rastúci trend. Trend je totiž definovaný rovnakým správaním maxím aj miním. Obe musia buď rásť alebo klesať a až vtedy je potvrdený trend. Medvedí scenár stále predstavuje otestovanie 53 000 $ v prípade, že bod 3 nebude udržaný.

Otestovanie 53 000 $ by znamenalo otestovanie predošlého dlhodobého lokálneho maxima, ktoré by slúžilo ako odrazový mostík. Ak by sa podarilo toto maximum otestovať ako support, tak by išlo o silný býčí signál. Súčasná korekcia predstavuje od maxima pokles iba 19 %. Korekcia svojou silou tak nie je ničím výnimočná a ide o bežný pokles v rámci primárneho trendu.

Prečítaj si tiež – Hodleri, ktorí nakúpili za 20 000 dolárov, odmietajú predávať BTC na ATH

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre