Austrália banky kryptomeny
Austrália banky kryptomeny, zdroj: www.shutterstock.com/AlexeyStruyskiy

Austrália je nastavená progresívne. Jedna z najväčších bánk, Commonwealth Bank, uviedla, že bude podporovať 10 kryptomien.

Obchodovanie bude možné pomocou Bitcoinu, Etherea, Bitcoin Cash, Litecoinu a pod.

Mohlo by ťa zaujímať: Akceptuje Tesla platby kryptomenou Shiba Inu? Systémový kód naznačuje, že áno!

Austrália nečaká, kým jej ujde vlak

Commonwealth Bank (CBA) je pripravená na spustenie služieb obchodovania s kryptomenami pre viac ako 6,5 milióna používateľov svojej mobilnej aplikácie CommBank.

CBA sa stane prvou bankou v Austrálii, ktorá bude podporovať kryptomeny. V Blockchain Australia hovoria, že je nevyhnutné, aby aj ostatné banky, tzv. „big four” pozostávajúca z National Australia Bank (NAB), Australia and New Zealand Banking Group (ANZ) a Westpac nasledovali kroky CBA.

Na základe oznámenia CBA spolupracuje s Gemini, známou kryptoburzou. Firma Chainalysis pomáha s podporou a údržbou siete a všetkých služieb. Banka v najbližších týždňoch spustí pilotnú verziu pre určitý počet svojich zákazníkov, a ak všetko bude fungovať, začiatkom roku 2022 sa pre všetkých uvedie do prevádzky plná verzia.

V aplikácii bude podporovaných zo začiatku desať kryptomien. BTC, ETH, BCH a LTC budú na zozname ako prvé.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Klienti sa majú na čo tešiť

Steve Vallas, generálny riaditeľ Blockchain Australia, vraví, že „tento krok bol mimoriadne dôležitý. Takzvaná „The big four“ v Austrálii týmto krokom podporí národnú a medzinárodnú reputáciu ako destináciu progresívnych finančných služieb.”

„Takýto krok poskytuje občanom a záujemcom používať digitálne aktíva. Toto vyšle do celého sveta signál, že Austrália plánuje byť centrom kryptomien a prijatia digitálnych aktív,” pokračuje Vallas.

Vallas je presvedčený, že vďaka rýchlemu nárastu a prijatiu kryptomien metóda „počkáme, uvidíme” pomaly, ale isto mizne. Veľké banky riskujú straty potenciálneho profitu a klientov svojou nečinnosťou a skepticizmom. Vallas verí, že je len otázkou času, kým ostatné veľké austrálske banky spustia svoje vlastné kryptoslužby.

Čítaj ďalej: Spoluzakladateľ Applu Steve Wozniak kritizuje americký dolár a optimisticky opisuje Bitcoin!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre