Pôjde Bitcoin na 100k?
Pôjde Bitcoin na 100k? Zdroj: Shutterstock, Andreanicolini

Záujem o opcie na Bitcoine začína veľmi prudko stúpať. Podľa najnovších údajov spoločnosti Glassnode sa stále viac obchodníkov obracia na call kontrakty s hodnotou 100 000 USD pre Bitcoin. To však nemusí znamenať, že sú naozaj presvedčení o dosiahnutí tejto hodnoty.

Záujem o opcie Bitcoinu narastá

Po tom, čo BTC klesol až na supportnú zónu 59 000 USD, sa výrazne zvýšil záujem o opcie, ktorých platnosť vyprší 31. decembra. Ide o call opcie, ktoré sú alternatívou pre stávky na stanovené ceny aktíva. Najnovšie údaje od Glassnode jasne ukazujú, že traderi vsádzajú práve na tieto nákupné opcie.

Suma, ktorá predstavuje tento záujem o nákupné opcie na cene 100 000 USD, predstavuje hodnotu až 500 miliónov USD. Nákupné opcie, ktoré vidia BTC na cene 200 000 USD, majú otvorený záujem 380 miliónov USD. Celkovo tak obchodníci na Bitcoin vsadili viac ako 1,3 miliardy USD.

Prečítaj si tiež: Analýza BTC – primárny trend ostáva bez zmeny. Kde sú kľúčové supporty?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Dostane sa BTC na 100k?

Opcie boli v minulosti využívané skôr ako kontrakty, ktoré obchodníkom dávajú právo kúpiť si vybrané aktívum za vopred stanovenú cenu. Nie sú však povinní učiniť tento krok. Skúsenejší traderi využívajú opcie odlišnejším spôsobom.

Mohlo by ťa zaujímať: Token SAND si za rok pripísal 8 500 %. Vďaka čomu je „The Sandbox“ taký úspešný?

Profesionálni traderi využívajú opcie najmä na zabezpečenie ich pozícií na spotových alebo derivátových trhoch. V prípade, že obchodníci otvárajú veľké shortové pozície, analytici v tomto prípade otvárajú opčné kontrakty s pomerne malými poplatkami, o ktoré však prídu, ak by sa cena podkladového aktíva nedostala na realizovanú cenu. V takomto prípade môžu traderi vsadiť na shortové pozície a zabezpečiť ich kúpnymi opčnými kontraktmi.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre