Analýza AVAX – cena prudko rastie napriek nerozhodnosti trhu

Analýzy
AVAX dosahuje vysoké zisky. Zdroj: Shutterstock.com/Hakan GERMAN
BITmarkets BITmarkets

Avax sa nachádza v silnom rastúcom trende narozdiel od ostatných highcapových mincí. Na svojom poslednom maxime 146 $ dosiahol dvojitý vrchol, čo predstavuje rezistenciu. Lokálne minimá sú však zatiaľ rastúce a nevytvorilo sa žiadne nižšie alebo rovnaké pri poslednom raste. V tomto momente teda nevieme identifikovať, či sa trh nachádza sideway alebo v korekcii.

Objemy kontinuálne rastú, čo je býčí signál, aj keď v posledných dňoch skôr cena stagnovala. Najbližšia podpora sa nachádza na MA21, ale to neznamená, že musí vydržať. Skôr nás bude zaujímať pozícia posledného lokálneho minima na hladine 128 $. Ak cena pôjde pod túto hladinu, tak sa nachádzame v korekcii.

AVAX/USD 4H

AVAX/USD 4H. Zdroj: TradingView

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Prečítaj si tiež – AVAX si pripisuje nové ATH – môže za to významná spolupráca

AVAX je bullish, no musí vychladnúť

Z krátkodobého hľadiska to vyzerá tak, že cena potrebuje vychladnúť a istý čas ešte pôjdeme mierne smerom nadol. Aj posledné korekcie počas posledného rastu zaznamenali takmer 20 %. Súčasný pokles je tak slabší v porovnaní s predošlými.

Teraz si budeme musieť počkať buď na reverzný pattern 123 bottom, alebo nám cena okamžite vystrelí nahor vo forme V-shape recovery, podobne ako to bolo v posledných dvoch prípadoch. Dlhodobý trend sa tak nemení, sentiment ostáva rovnaký, no z krátkodobého hľadiska potrebuje cena nabrať silu predtým, ako bude pokračovať v ďalšom raste.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 5 metrík podľa Glassnode, ktoré predpovedajú vrchol rastu BTC

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.