Blockchain
Blockchain. Zdroj: Shutterstock, Production Perig

Herný priemysel prežíva s príchodom kryptomien a technológie blockchain obrovský nárast popularity. O slovo sa začínajú hlásiť gigantické herné štúdiá, ktoré vítajú kryptografické technológie s otvorenou náručou. Čo môžeme očakávať?

Prečítaj si tiež: Počet hodlerov Shiba Inu sa blíži k 1 miliónu – dokáže to ovplyvniť cenu?

Herný priemysel a blockchain

S veľmi zaujímavou štúdiou prišla britská agentúra Opinion, podľa ktorej je väčšina herných štúdií pripravená na použitie blockchainu vo svojich najnovších herných tituloch. Podľa prieskumu je zo 197 vývojárov až 58 % naklonených využitiu blockchainu, pričom už začali s prvotnou fázou využitia. Zaujímavým údajom je aj fakt, že až 47 % respondentov začína do herných titulov implementovať NFT tokeny.

„Za hry sa doteraz platilo, ale blockchain a NFT môžu všetko zmeniť,“ uviedol Chris Trew, generálny riaditeľ spoločnosti Stratis.

Štúdiá teda jasne naznačujú, čo môžeme očakávať v priebehu dvoch až troch nasledujúcich rokoch v prípade využiteľnosti blockchainu v hernom priemysle. Podľa Chrisa Trewa sú kryptografické technológie extrémne dôležité pre nové digitálne svety a herné zážitky.

„Umožňujú hráčom vlastniť podiel v hrách, ktoré hrajú, napríklad kúpou pozemku v rámci metaverzu hry ako NFT alebo auta v závodnej hre.“

Prieskum agentúry Opinion
Prieskum agentúry Opinion. Zdroj: CoinTelegraph

Mohlo by ťa zaujímať: Star Atlas ft. Solana: novodobá blockchainová metaverzová vesmírna videohra s možnosťou reálneho zárobku!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prieskum priniesol aj veľmi zaujímavé výsledky, ktoré hovoria o najdôležitejších prínosoch blockchainu do herného priemyslu. Ide najmä o inovatívnu hrateľnosť, zabezpečenie hodnoty pre hráčov udržaním finančných prostriedkov v hre a odmeňovanie hráčov reálnou hodnotou.

V najbližších mesiacoch sa očakáva ešte väčší boom, ktorý priláka gigantov zo sveta hier. Spoločnosti ako Ubisoft, EA či Epic Games už medzičasom oznámili vstup do tohto sektoru.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre