Squid game token podvod
Squid game token podvod. Zdroj: Shutterstock.com/DANIEL CONSTANTE

Najväčšia kryptoburza na svete Binance spustila pred niekoľkými dňami vyšetrovanie tokenu Squid Game s cieľom vystopovať prostriedky spojené s impozantnou 45 000-percentnou pumpou.

Herný token SQUID je založený na Binance Smart Chain. Ide o podvod, no napriek tomu niektorí extrémne optimistickí používatelia stále kupujú token v nádeji na vzkriesenie. Cena za posledných 24 hodín vzrástla šesťnásobne. Je pozoruhodné, že ľudia stále kupujú tieto tokeny.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Toto je 5 najziskovejších kryptomien tohto roka – Neuveríte, aké mince sa tu nachádzajú!

Squid token a FOMO

Binance skúma možnosti, ako pomôcť tým, ktorí si kúpili token a prerobili. Dúfa, že získa späť stratené prostriedky, aj keď sa to javí ako pomerne nereálna možnosť. Binance zistila, že vývojári použili coin mixer s názvom Tornado Cash na zahmlievanie svojich transakcií. „Náš bezpečnostný tím momentálne sleduje tieto prostriedky,“ povedal Barronsovi hovorca a dodal:

„Tieto typy podvodných projektov sa v priestore DeFi stali bežnými. Špekulatívni krypto investori stále hľadajú rýchle zárobky a rýchlo investujú do projektov bez toho, aby vykonali náležitú kontrolu.”

SQUID/USD. Zdroj: Coinmarketcap
SQUID/USD. Zdroj: Coinmarketcap

Binance má v úmysle odovzdať svoje zistenia príslušným orgánom činným v trestnom konaní. Držitelia tokenov neboli schopní predávať po tom, čo cena SQUID napumpovala o viac ako 45 000 %. Mnohí v tom čase upozornili na to, že má všetky znaky podvodu, ako sú zatvorené účty na sociálnych sieťach, anonymní vývojári a podozrivá biela kniha. Mainstreamové médiá tiež informovali o tokene Squid Game, čo podnietilo ešte väčšie FOMO.

Prečítaj si tiež – O Dogecoin sa zaujíma viac ľudí ako o Bitcoin – Google trends

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre