Nahradil ApeCoin „hype“ Dogecoinu?
Nahradil ApeCoin „hype“ Dogecoinu? ,zdroj: www.shutterstock.com/photo_gonzo

Binance

Od začiatku svojej existencie projekt ApeCoin robí zázraky. Token APE len za 40 dní urobil viac ako 2 000 %. Pre súčasný medvedí trend je však v 50-percentnom poklese. Nedávno sa toto aktívum opäť prebudilo a bol to Elon Musk, kto to spôsobil.

Jedna z najznámejších NFT kolekcií, Bored Ape Yacht Club (BAYC), si dokázala získať pozornosť Elona Muska. Majiteľ Twitteru, o ktorom je známe, že sem tam vypumpuje rôzne meme kryptomeny, spôsobil 25-percentný nárast ApeCoinu, a to len vďaka absurdnej zmene profilovej fotky na Twitteri.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin zažil jeden z najväčších poklesov za posledný rok

Našiel si Elon Musk nového favorita, ktorého bude „hajpovať“?

Cena ApeCoinu zaznamenala v súčasnom trende výrazný nárast krátko po tom, ako si Musk zmenil profilovú fotku na Twitteri na zbierku avatarov z BAYC kolekcie. Tento, pre niekoho úplne bezvýznamný krok, si však rýchlo získal pozornosť investorov. Výsledkom bol 25-percentný nárast ceny, ku ktorému došlo v priebehu niekoľkých minút. ApeCoin vďaka tomu vzrástol z úrovne 14,40 na 17,65 USD.

V nasledujúcom tweete však Musk poslal cenu naspäť nadol. Musk ironicky skritizoval „zameniteľnosť“ NFT obrázkov:

Ja neviem, zdá sa, že sú zameniteľné.“

Týmto krokom Musk znova dokázal, že ktorékoľvek z tejto triedy aktív môže byť predmetom čistého „hypu. V čase, keď bol tweet zverejnený, ApeCoin začal padať a opäť klesol pod úroveň 13 dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Nahradí ApeCoin konkurenta Dogecoin?

Hoci sa krok zmeniť svoj profilový obrázok na avatarov BAYC zdal ako krok na preukázanie zameniteľnosti týchto obrázkov, v kryptomenovej komunite to vyvolalo mnoho otáznikov. Ľudí zaujíma, kde leží budúcnosť ApeCoinu z hľadiska ďalšej ziskovosti. Rovnako ako to bolo v prípade Dogecoinu, aj teraz sa ľudia v komunite začali pýtať, či Musk plánuje aj naďalej „pretláčať” kryptomenu spätú s NFT, alebo či išlo o jednorazovú udalosť.

Vyslúžil si značnú reputáciu ako zástanca BTC, SHIB, či DOGE a práve pridal koláž Bored Ape na svoj twitterový profil. Trend môže pokračovať,” povedal zakladateľ a generálny riaditeľ NFT platformy WeWay.

Musk sa momentálne nehlási k žiadnej NFT komunite. Vďaka Muskovej podpore by sa APE ľahko mohol stať jednou z najväčších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie v tomto priestore.

APE sa v čase písania tohto článku obchoduje za 13,65 USD a jeho trhová kapitalizácia dosahuje takmer 4 miliardy dolárov a nachádza sa na 31. mieste v rebríčku TOP kryptomien.

Čítaj ďalej: Perspektívny Algorand vypumpoval o 40 % – projektu sa podarila exkluzívna spolupráca!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre