Binance preráža do EÚ!
Binance preráža do EÚ! ,zdroj: www.shutterstock.com/askarim

Najväčšia a najpopulárnejšia kryptomenová burza Binance získala od regulačných orgánov súhlas na prevádzkovanie svojej kryptomenovej burzy vo Francúzsku!

Binance dostal od Francúzska „zelenú“!

Binance je najväčšia kryptoburza na svete. Podľa údajov CoinGecko spoločnosť za jeden jediný deň spracuje objemy spotových obchodov za viac ako 14 miliárd USD a takmer 50 miliárd USD v objeme derivátov.

Mohlo by ťa zaujímať: Bloomberg: Bitcoin je už nezastaviteľný a postupne prekonáva tradičné aktíva!

Odteraz je táto kryptoburza oficiálne zaregistrovaná ako poskytovateľ služieb digitálnych aktív pod francúzskym dozorným orgánom na burze cenných papierov (AMF). Tento úspech jej umožňuje ponúkať služby obchodovania a úschovy bitcoinov a ostatných kryptomien.

Tento krok robí z Francúzska prvú veľkú európsku krajinu, ktorá dala Binance možnosť fungovať na lokálnom trhu. Okrem toho je Binance už aj v Litve pod dohľadom tamojších regulátorov. Burza sa taktiež usiluje o registráciu švédskeho finančného dozorného úradu.

Spoločnosť sa snaží uzavrieť dohodu s regulačnými orgánmi po minuloročnom odpore zo strany orgánov v mnohých krajinách vrátane Spojeného kráľovstva, Talianska či Singapuru. Changpeng Zhao, generálny riaditeľ a zakladateľ Binance, minulý mesiac pre CNBC povedal, že „spoločnosť plánuje založiť svoju európsku základňu v Paríži.“ Pripomíname, že Binance v súčasnosti nemá jedno jediné sídlo.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bol to tvrdý oriešok, tvrdí Zhao

Burza Binance sa už dlhšiu dobu snažila presvedčiť o svojich službách regulátorov vo Francúzsku, čo sa nakoniec úspešne podarilo. Zhao vystúpil so svojím prejavom na podujatí pre kryptomenový priemysel v Paríži minulý mesiac, kde predstavil nový akceleračný program pre takzvané „web 3.0 startupy”. Firma sa tiež zaviazala investovať 100 miliónov eur do francúzskych projektov po celej krajine.

Generálny riaditeľ Binance opísal Francúzsko ako „veľmi progresívne miesto, čo sa týka akceptovania kryptomien, ale, samozrejme, aj v druhých odvetviach. V našich interakciách s nimi sú dostatočne pokročilí v ich chápaní a sú taktiež progresívni vo svojich postojoch. Francúzsko je veľmi prísny regulátor, ale majú o tomto odvetví výborné znalosti,” povedal Zhao pre televíziu CNBC.

Čítaj ďalej: Centrálne banky nakoniec príjmu Bitcoin! Prečo?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre