BTC sa pokúša dostať na ATH
BTC sa pokúša dostať na ATH. Zdroj: Shutterstock.com/Flabygasted

Cena BTC pokračuje v rastúcom trende a momentálne bojuje s rezistenciou predošlého maxima, ktoré sa nachádza na úrovni 63 000 $. Objemy sa prudko zvýšili, no zatiaľ sa cena na rozdiel od nich nepohla tak výrazne. Dominancia Bitcoinu medzitým mierne pokračuje v raste a dosahuje v čase písania článku hodnotu už 46,84 %.

Trhová cena sa nachádza na hladine 62 860 $ a zatiaľ teda neprekonala rezistentnú zónu okolo 63 000 $. Zatiaľ však z krátkodobého hľadiska rešpektuje support MA21 a cena sa tak dostáva do úzkeho pásma rezistencie a supportu. Tým, že býčie objemy narástli a prevyšujú tie medvedie, je dosť možné, že trend nakoniec rezistenciu prekoná.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu! Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC – zaútočí cena po odraze od MA21 na nové ATH?

BTC ATH nakoniec prekoná

V prípade, že cena rezistenciu prekoná, tak pohyb sa odzrkadlí aj na RSI, ktorý prekoná znovu negatívnu divergenciu v neutrálnom pásme. Pri prekonaní  63 000 $ cene už nič nebude stáť v ceste, aby prekonala ATH. Samozrejme, cena ho môže prekonať aj krátkodobo a na pár dní môže ísť sideway a až následne bude trend pokračovať.

Na druhej strane, ak uvažujeme nad tým, že cena ATH hneď neprekoná, tak v hre je stále aj krátkodobé zastavenie pod ATH, pričom aj v tomto prípade by šla cena z krátkodobého hľadiska do poklesu a z dlhodobého sideway. Tak či onak, nakoniec sa cene podarí ATH prekonať.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, SOL, AVAX, LUNA – podarí sa prekonať ATH na prvý pokus?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre