BTC a vrchol podľa RSI
BTC a vrchol podľa RSI. Zdroj: Shutterstock.com/Who is Danny

Väčšina analýz BTC a predikcií sa upiera na býčie vyhliadky do konca roku 2021. Niektorí analytici však už upriamujú svoju pozornosť na odvrátenú stranu – medvedí trh. Historicky sa nič neposúva iba jedným smerom a Bitcoin nie je výnimkou.

Každý halvingový cyklus zaznamenal cenový vrchol rok po halvingu, po čom nasledovalo dno ceny v strede cyklu. Tento cyklus, ako tvrdí niekoľko známych účastníkov trhu, nebude iný. Po vrchole ceny bude teda nasledovať predĺžená korekcia rovnako ako v roku 2014 aj 2018.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – zaútočí cena po odraze od MA21 na nové ATH?

RSI identifikuje lokálne vrcholy BTC

Pre populárneho twitterového analytika TechDev by však táto minimálna hodnota mala byť rádovo vyššia ako posledná. Tento proces by sa mal začať už pred koncom roku 2021. Z niekoľkých sprievodných grafov jeden pekne ukázal, ako index relatívnej sily Bitcoinu v dvojtýždňových časových rámcoch úhľadne zachytil každý vrchol.

BTC/USD RSI. Zdroj: TechDev/Twitter
BTC/USD RSI. Zdroj: TechDev/Twitter

Rekt Capital taktiež využil príležitosť a pripomenul sledujúcim a predplatiteľom včas vyberať zisky.

Víkend však priniesol optimistickú predpoveď pre medvedí trh. Mnoho analytikov totižto predpovedá, že Bitcoin s jeho korekciami už nebude dosahovať 80 % poklesy.

Mohlo by ťa zaujímať – SEC akceptoval žiadosť Valkyrie a ProShares o BTC ETF – kedy budú spustené?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre