Amazon, Microsoft a adopcia blockchainu.
Amazon, Microsoft a adopcia blockchainu. Zdroj: shutterstock.com/sdecoret

Potom, čo minulý rok zažili kryptomeny obrovský nárast na hodnote, bolo iba otázkou času, kedy sa začnú takmer na pravidelnej báze spájať s adaptáciou a veľkými spoločnosťami. O spoločnosti IBM sme sa vyjadrovali napríklad v tomto článku. Dnes sa pozrieme na budúcnosť Amazonu a Microsoftu a ich prepojenie na blockchain.

Microsoft

Táto spoločnosť sa pochopiteľne už niekoľko krát vyjadrovala na účet kryptomien. Napríklad už v roku 2014 umožnil Microsoft zakupovať niektoré produkty na Windows a Xbox pomocou Bitcoinu. Toto rozhodnutie prišlo aj napriek tomu, že v danom roku ešte adopcia a pozornosť kryptomien ani zďaleka nebola taká jednoznačná. Od tej doby však technológia aj kryptomeny samotné zaznamenali obrovský posun a Microsoft chce byť na čele inovácie.

Spoločnosť sa venuje najmä aplikáciám blockchainu. Ich cieľom je zamerať sa najmä na výpomoc podnikateľom prostredníctvom tejto technológie. Microsoft sa pokúsi vybudovať platformu, na ktorej by mohli biznisy samotné zakladať svoje projekty. Rovnako uviedli, že plánujú integrovať decentralizované ID (Identity Card- Občiansky preukaz) založené na blockchaine do svojej Microsoft Authenticator aplikácie.

Posledné novinky vyšli iba nedávno, konkrétne 7.mája, kedy Microsoft spustil službu na vytváranie blockchain aplikácií, Azure Blockchain Workbench. Cieľ tohto projektu je jednoznačný – urýchlenie a zjednodušenie procesu vytvárania blockchain aplikácií pre biznisy.

Amazon

Rovnako ako Microsoft, tak aj Amazon sa snaží byť v popredí technologického pokroku. Nezávislé od toho, ako sa vyjadruje Jeff Bezos, zakladateľ Amazonu, táto spoločnosť sa určite chystá kryptomenám a najmä blockchainu otvoriť dvere. Pochopiteľne sa o to pokúsi ešte predtým, ako sa to podarí akejkoľvek konkurencií.

Už teraz to má Amazon poriadne nahnuté so spoločnosťami ako IBM a Oracle (aj keď nie sú úplne priamou konkurenciou). Všetky tieto spoločnosti sa po svojom snažia vytvoriť ich vlastné blockchainom poháňané decentralizované aplikácie. Prostredníctvom Amazon Web Service (AWS), budú používatelia schopní vytvoriť svoje vlastné aplikácie na blockchaine.

Záver

Oracle, IBM, Monex ale už aj Amazon a Microsoft sa verejne vyjadrujú o adopcií tejto novej technológie. Bola to však iba otázka času, kedy sa dané spoločnosti verejne vyjadria na adresu kryptomien, ale najmä blockchain technológií. Niektoré spoločnosti napríklad verejne „pohŕdajú kryptomenami,“ avšak blockchain budú chcieť využiť naplno.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Máme nové video, ktoré si môžete pozrieť tu:

Zdroj:
cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance