Consensus: 4 nové blockchain projekty.
Consensus: 4 nové blockchain projekty. Zdroj: shutterstock.com/Foxy burrow

S prebiehajúcou konferenciou na tému Blockchain s názvom Consensus, ktorá sa v New Yorku teší účasti až 4000 návštevníkov a množstvu predstaviteľov vedúcich pracovníkov kryptopriemyslu z celého sveta, je na mieste pozrieť sa na jedny z najviac zaujímavých Blockchainových projektov.

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Odporúčame: Conensus 2018 – zhrnutie hlavných správ za prvý deň

Blockchain. Revolučná technológia, ktorá môže v budúcnosti zmeniť celý náš svet a to nie len vo finančnej sfére. Ide o decentralizovanú databázu, ktorá uchováva informácie, ktoré sa neustále rozširujú a ktoré sú zabezpečené proti neoprávnenému zásahu. Jeho sila je v tom, že informácie do neho zapísané sú niekoľkokrát duplikované a rozosielané po celej sieti, ktorá sa periodicky aktualizuje (viac sa o blockchaine môžete dočítať v samostatnom článku). Okrem toho, že je databáza decentralizovaná, je tiež mnohonásobne rýchlejšia než dnešné systémy, je transparentná, každý záznam sa dá ľahko vyhľadať a predovšetkým je zabezpečená. Uplatnenie môže v budúcnosti nájsť prakticky v akejkoľvek oblasti a to od každodenných činností, ako sú platby v obchodoch, výber hotovosti, až po zložitejšie operácie vo vládnych či výskumných inštitúciách. A práve konferencia Consensus nám umožňuje sa na niektoré tieto projekty pozrieť.

Blox – Spravujte svoje kryptomeny z jedného miesta

Tvorcovia projektu Blox majú za cieľ vytvoriť aplikáciu, ktorá zjednotí správu všetkých kryptomien do jednej platformy. V dnešnej dobe je totiž zvykom, že užívatelia majú vo svojom portfóliu niekoľko digitálnych majetkov rozprestrených po rôznych platformách, peňaženkách, burzách a tak ďalej. Blox je blockchainová platforma, ktorá bude slúžiť na jednoduchšiu správu všetkých aktív. V súčasnosti už spravuje majetky v celkovej hodnote dosahujúcej až 2 miliardy dolárov a spoločnosť plánuje toto číslo navýšiť až päťnásobne do konce tohoto roka.

Agrello

Agrello má naopak zjednodušiť a zabezpečiť záväzky Smart Contract. Slúžiť na to má iba mobilná aplikácia, čo znamená, že Smart contracts môže vyjednávať prakticky ktokoľvek a kdekoľvek, a to bezpečne vďaka blockchainu. Súčasťou aplikácie je akýsi virtuálny pas, čo je de facto overený digitálny podpis, a množstvo prednastavených šablón kontraktov. Rovnako ide o open source aplikáciu. To znamená, že komunita môže postupne prispievať k vývoju a rozvoju celej aplikácie.

CEO spoločnosti, ktorá Agrello vyvíja, Hando Rand bude tiež vystupovať na medzinárodnej konferencii Consensus. V rámci nej naviac záujemcom ponúka osobné stretnutie s celým týmom, súčasťou čoho bude dotyčným platforma predvedená a vysvetlená podrobnejšie.

Mohlo by vás zaujímať: IOTA – všetko o budúcom pilieri pre „Internet of Things“

Thinkcoin – nový token podporujúci obchodovanie s viacerými majetkami

ThinkCoin je nový token, ktorý bude poháňať platformu TradeConnect. Tá slúži na obchodovanie s viacerými aktívami naraz. Dá sa ovládať jednoducho pomocou mobilnej aplikácie a vďaka Smart contracts vytvára trh pre všetky finančné majetky, ktoré sa dajú kúpiť práve prostredníctvom tokenu ThinkCoin – skrátene TCO.

Spoločnosť stojaca za TradeConnect naviazala spoluprácu tiež s 0chain, ktorých platforma zaisťuje vysokofrekvenčné transakcie. A spoločnosť podľa všetkého chystá aj ďalšie spolupráce.

TradeConnect kombinuje to najlepšie zo sveta finančných technológií a blockchainu do jediného rozhrania, ktoré umožňuje investorom rýchle, transparentné a bezpečné transakcie po celom svete,“ prehlásil CEO spoločnosti Nauman Anees.

Qtum – blockhain pre business

Jednou z hlavných tém v necelej prvej polovici tohoto roku, je integrácia blockchainu do sveta veľkých spoločností a podnikov. Avšak aj napriek tomu, že sa nachádzame v dobe, kedy si už väčšina uvedomila akú silu a potenciál blockchain má, sa takéto projekty rozvíjajú pomaly.

Toto má riešiť Qtum. Platforma na jednoduchú tvorbu decentralizovaných aplikácií. Tie bude možné použiť v celom spektre a dokonca i naprieč rôznymi blockchainmi, zároveň udržujúc si kvalitu a použiteľnosť. Do aplikácií je možné integrovať aj Smart contracts a ďalšie funkcie. Vo svojom jadre je Qtum prakticky kryptomenou. Aj keď pôvodne stojí na bitcoinovom blockchaine, a to vďaka jeho stabilite a jednoduchosti, postupom času si vytvoril akýsi svoj vlastný hybridný reťazec. Vďaka tomu údajne ponúka vyššiu bezpečnosť záväzkov Smart Contracts.

Záver

Aj keď v súčasnej dobe môžeme pozorovať stále rastúci záujem o kryptomeny, a aj blockchain, ich cena je stále rovnako divoká. K väčšej stabilite by okrem iného mohla pomôcť aj vyššia bezpečnosť. To je totiž jedna z vecí, ktorá veľkých investorov odrádza od investovania do kryptomien. Legálne zabezpečení by potom mohli pokryť regulácie, ale o tom sme už písali niekoľkokrát (a tento rok pravdepodobne ešte budeme..). Preto je treba tieto projekty čo najviac propagovať a dávať im patričnú pozornosť.

Naše najnovšie video:

 

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj: bitcoinist.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance