blockchain ibm marsh

Medzinárodná poisťovacia spoločnosť Marsh spolu s technologickým gigantom IBM oznámili začatie spolupráce na vývoji komerčného využitia technológie blockchain. Cieľom projektu Proof of Insurance bude verifikovať aktuálnosť poistenia zamestnancov.

Hyperledger Fabric

Podľa správy zo 16. apríla tohto roku bude spomínaný projekt postavený na hybridnej platforme Hyperledger Fabric, ktorá využíva IBM open source blockchain bežiaci na cloude. Základné dáta dodá organizácia pre poisťovacie normy –  ACORD.

Mohlo by vás zaujímať: IBM vstupuje do sveta blockchainu

Spoločnosť Marsh sa týmto krokom usiluje o vyriešenie dôležitého problému veľkej väčšiny firiem. Tie totižto často zamestnávajú dodávateľov, kontraktorov a iné tretie strany, od ktorých potrebujú mať doklad ohľadom ich poistenia. Ide predovšetkým o primerané poistenie zodpovednosti, vďaka ktorému môžu mať zamestnávatelia právnu istotu v prípade škôd spôsobených na ich účet.

Blockchainom proti falšovaniu dokumentov

Problém však spočíva v tom, že doposiaľ boli všetky poistné osvedčenia dodávané zamestnancami buď v papierovej forme, alebo PDF formáte, čo viedlo k viacerým situáciám, kedy sa zistilo, že predložené dokumenty boli uchádzačmi o pracovný pomer zámerne sfalšované.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Práve tento fakt by mala vyriešiť technológia blockchain. Nemennosť zápisov v reťazci zaručí zamestnávateľom možnosť kedykoľvek skontrolovať aktuálnosť dokumentu, ako aj všetky historické zmeny, ktoré sa na ňom udiali.

Podľa Marsh sa zavedením tohto kroku urýchli celý proces verifikácie a zvýši sa právna istota pre zamestnávateľov. Sastry Durvasula z Marsh uviedol:

“Naša spoločnosť vidí skvelú príležitosť na využitie technológie blockchain. Našim klientom môže priniesť maximálnu efektívnosť a nové možnosti ako postupovať v oblasti poistenia a poistných udalostí.”

Sandip Patel, generálny manažér sekcie IBM pre poisťovníctvo, dodáva:

“Zjednodušenie procesu overovania poistenia je kľúčovým obchodným nástrojom. Sme svedkami ideálneho príkladu, kde použitie blockchain technológie prináša skutočné obchodné výsledky.”

Záver

Podľa vyššie uvedenej správy nachádza blockchain uplatnenie v ďalšej sfére biznisu. Nemennosť zápisov spolu s možnosťou vyhľadania akýchkoľvek historických zmien začína byt zaujímavá pre čoraz viac spoločností. Verme, že ruka v ruke sa to bude týkať aj kryptomien, ktorých je blockchain neoddeliteľnou súčasťou.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
bitcoinmagazine.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance