S kryptomenami to dnes po dlhšej dobe začína vyzerať aspoň ako tak dobre. Pre mnohých to je potešujúca správa. Rozhodli sme sa v trende pozitívnych správ pokračovať a preto si rozoberieme novinku, ktorá má určite pozitívny charakter.

Spoločnosť Monex ponúkla miliardy yenov

Podľa správy Nikkei Asian Review, ktorá vyšla 3.apríla, japonská spoločnosť Monex sprostredkovala burze Coincheck ich záujem o podiel v spoločnosti. Monex chce odkúpiť väčšinový podiel burzy Coincheck, pričom čiastka by sa mala pohybovať až v miliardách yenov.

Všetko by sa to malo diať stále najmä kvôli hacku, ktorý sa stal dňa 26.januára. Tento hack spôsobil stratu až 530 miliónov dolárov v NEM, vlnu paniky a nedôvery voči burze samotnej. Odvtedy mala burza iba problémy a to najmä so súdmi a nespokojnými zákazníkmi.

Kvôli týmto nepríjemnostiam, burza hľadá tretiu stranu, ktorá by im v tejto nelichotivej situácií pomohla. Monex, spoločnosť ktorá ponúka finančné služby, vyjadrila svoj záujem o odkúpenie väčšinového podielu Coinchecku. Neznámy zdroj prehlásil, že čiastka, ktorú Monex navrhol, by mala byť až niekoľko miliárd yenov. Hodnota danej spoločnosti je takmer 870 miliónov dolárov.

Prečo sú to pozitívne správy?

Investorom by takáto správa mohla prinavrátiť dôveru v danú burzu. Pokiaľ by naozaj prišlo ku finančnej pomoci od spoločnosti Monex, Coincheck by sa zo svojich problémov mohol dostať. Takisto by prišlo ku spojeniu klasickej finančnej inštitúcie a kryptomenovej burzy.

To by rovnako mohlo prilákať pozornosť nových ľudí. Veď prečo by sa nejaká spoločnosť snažila odkúpiť kryptomenovú burzu, ak jej neverila? Rovnako, prečo by Monex investoval do kryptomenovej burzy, pokiaľ by nevidel potenciál aj v samotných kryptomenách? A keď spoločnosť, ktorá ponúka finančné služby vyjadrí svoj záujem o kryptomeny, určite ide o veľmi dobrú správu.

Záver

Aj keď oficiálna správa ešte nevyšla, malo by sa to do konca týždňa zmeniť. Akonáhle sa tak stane, určite vás o tom budeme informovať. Mohlo by to totižto ovplyvniť pohľad nielen na Coincheck ale aj na kryptoburzy ako také. Takáto správa by mohla byť katalyzátorom, ktorý dnešný trh ešte stále veľmi potrebuje.

Ak chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Tiež nás môžete sledovať na facebooku.

Zdroj:
cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance