Oracle tiež vydáva vlastné blockchainové produkty a decentralizované aplikácie.
Oracle tiež vydáva vlastné blockchainové produkty a decentralizované aplikácie. Zdroj: shutterstock.com/josefkubes

Oracle tiež vydáva vlastné blockchainové produkty a decentralizované aplikácie – Tom Lee tvrdí, že Bitcoin čaká ďalšia veľká rally po tzv. “Consensus week” – Circle pridáva Monero – Coincheck obnovuje operácie s Monerom podľa nových pravidiel – CEO Binance tvrdí, že ICO majú lepšie výsledky než VC fondy – Štyri indické kryptoburzy chcú od súdu zrušiť zákaz pre poskytovanie služieb – Najväčšia svetová burza NYSE plánuje otvorenie vlastnej kryptoburzy – Malware Coinhive nájdený na viac ako 300 počítačoch – BMW testuje blockchain na záznam najazdených km u prenajímaných vozidiel – Reddit opäť umožňuje platby v ETH, BTC a LTC – Rusko klasifikovalo kryptomeny prvýkrát ako majetok

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Spoločnosť Oracle, ktorá je v súčasnej dobe štvrtou najväčšou spoločnosťou zaoberajúcou sa vývojom softvéru na svete, oznámila, že v priebehu najbližších niekoľkých mesiacov predstaví produkty založené na technológii blockchainu. Prezident spoločnosti Thomas Kurian tiež oznámil, že spoločnosť Oracle má v júni ponúknuť decentralizované aplikácie založené na distribuovaných knihách. Bitcoinist.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Výskumíci zo spoločnosti Fundstrat, vedení Tomom Leem, tvrdia, že Bitcoin je pripravený na masívnu rally, ktorá prebehne vďaka tzv. “Consensus week”. Cena Bitcoin teraz trochu poklesla na 9 300 USD potom, čo takmer dosiahla výšku 10 000 USD. Bitcoinist.com (v EN)

Blockchainový startup Circle pridáva do svojej investičnej aplikácie privátnu kryptomenu Monero. Coindesk.com (v EN)

Tip redakcie: Circle pridal ZCash, chce konkurovať burze Binance

Burzy

Japonská burza Coincheck oznámila čiastočné obnovenie obchodovania s tokenmi XMR. Jej klienti budú môcť XMR stiahnuť a predávať, ale nákupy sú stále nedostupné. Všetky predchádzajúce žiadosti o transakcie boli zrušené a používatelia budú musieť iniciovať nové prevody. Bude sa vyžadovať potvrdenie cieľovej adresy a uvedenia účelu pri každej transakcie.  Bitcoin.com (v EN)

Changpeng Zhao, generálny riaditeľ Binance, uviedol 7. mája, že počiatočné ponuky mincí (ICO) sú ďaleko lepšie ako fondy rizikového kapitálu (VC), a to aj pri vysokom riziku zlyhania. Cointelegraph.com (v EN)

K téme sme tiež písali: Binance – návod na registráciu a vklad

Štyri ďalšie indické kryptoburzy spoločne podali písomnú petíciu k súdu, ktorá podľa článku 32 ústavy spochybňuje ústavnú platnosť obežníka centrálnej banky, zakazujúceho bankám v krajine poskytovať kryptoburzám služby. CCN.com (v EN)

Podľa správy New York Times plánuje najväčšia svetová burza cenných papierov v New Yorku (NYSE) prevádzkovať vlastnú kryptoburzu, nie len obchodovanie s Bitcoin Futures. CCN.com (v EN)

Biznis

Malware Coinhive, ťažiaci kryptomeny, bol nedávno objavený na viac ako 300 vládnych a univerzitných webových stránkach na celom svete. Podľa správy všetky nakazené webové stránky používali zraniteľnú verziu Drupalu, systému pre správu obsahu.  Cointelegraph.com (v EN)

Globálny automobilový gigant BMW testuje pilotnú verziu blockchainovej platformy pre sledovanie najazdených kilometrov v prenajatých vozidlách v spolupráci so Startup DOVU – jedným z piatich startupov, ktoré budú spolupracovať s BMW Group UK ako súčasť Innovačného Laboratória. Coindesk.com (v EN)

Reddit opäť umožní uživateľom nakúpiť Reddit Gold prostredníctvom kryptomien Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Dashforcenews.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: Reddit ruší nákupy za Bitcoiny

Regulácie

Rusko prvýkrát klasifikovalo kryptomeny ako majetok 7. mája potom, čo konkurzný súd prinútil dlžníka zahrnúť kryptomeny v jeho držaní do zoznamu jeho osobného majetku. Tento krok prichádza v čase, keď ruská vláda ešte stále vyvíja zákony pre klasifikáciu a reguláciu kryptomien. Bitcoinist.com (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance