IBM vstupuje do sveta blockchainu.
IBM vstupuje do sveta blockchainu. Zdroj: shutterstock.com/HJBC

Kryptomeny začínajú získavať viac a viac pozornosti. Aj keď jej mali nepochybne  najviac počas decembra, kedy sa ceny kryptomien dostali až šialene vysoko, pozornosť sa na kryptomeny začína obracať stále viac a viac. Ruka v ruke s kryptomenami je spojená pochopiteľne blockchain technológia. Tá si získava postupne viac firiem na svoju stranu. Jednou z nich je napríklad aj IBM a ich projekt Hyperledger. 

IBM a blockchain

Túto firmu si blockchain získal už dávnejšie. Zhruba pred 4 rokmi IBM vytvoril celé oddelenie, ktoré sa má zaoberať blockchain technológiou. Išlo o vytvorenie oddelenia s takmer 1500 zamestnancami. Podľa slov generálnej manažerky pre Blockchain v IBM Marie Wieck, však stále nemajú dosť ľudí.

„Stále nemáme dostatok ľudí na zaplnenie všetkých pozícií. Blockchain technológia je momentálne stále nepochopená a preto je aj počet ľudí zaoberajúcich sa touto témou stále nízky.“

Podľa nej sa však stále viac a viac ľudí zaujíma najmä o prvú zmienku o blockchaine, o Bitcoin. Väčšina ľudí si ale myslí, že Bitcoin=Blockchain, čo určite nie je pravda. Podľa Marie Wieck však blockchain môže ponúknuť oveľa, oveľa viac ako ponúkol pri Bitcoine alebo kryptomenách.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Nový projekt – Hyperledger

IBM vraj vstúpil na trh s jedinou otázkou: Je blockchain ďalšou generáciou transakčných systémov? Marie Wieck si ďalej myslí, že blockchain môže byť odpoveďou na finančnú krízu v 2008.

„Ak sa podrobne pozriete na históriu blockchainu zistíte, že je dokonalou odpoveďou na finančnú krízu v 2008.“

IBM sa ale pokúsi blockchain využiť naplno pomocou projektu Hyperledger. IBM a spoločnosť Linux už takmer rok a pol spolupracujú na novom Hyperledger projekte. Viac ako 200 členný tím má za úlohu tento projekt spojazdniť a vyriešiť tak niektoré z najväčších výziev, ktorým čelí samotný blockchain.

Hyperledger by mal napríklad vyriešiť problém s Proof-of-work konceptom. Marie Wieck si myslí, že PoW spotrebuje priveľa energie na to, aby bol pre samotné IBM zaujímavý. Preto sa snažia nájsť inú metódu, ktorá bude prijateľnejšia ku životnému prostrediu.

Záver

Niet divu, že blockchain priťahuje pozornosť aj takých firiem ako je IBM. Viac a viac ľudí a spoločností si totiž uvedomuje, aké možnosti vie ponúknuť. Preto vznikol aj projekt Hyperledger. Táto téma je však na samostatný článok. Ak by vás však informácie o tomto projekte zaujímali, neváhajte a napíšte nám do komentárov a my sa túto tému pre vás pokúsime spracovať.

Zdroj:
ccn.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance