Microsoft bude využívať blockchain technológiu
Microsoft bude využívať blockchain technológiu Zdroj: shutterstock.com/VDBPhotos

To, že sa celosvetové technologické giganty ku kryptomenám budú vyjadrovať nie je vôbec prekvapujúce. Rovnako nikoho neprekvapí ani to, že po preštudovaní blockchain technológií sa niektoré z týchto firiem rozhodnú dané technológie začať využívať. Microsoft sa k nim pridáva.

Microsoft Authenticator

Microsoft sa rozhodol pre podporu DIDs (decentralized IDs- decentralizované dokumenty totožnosti) pre ich Microsoft Authenicator. Technologický gigant vidí potenciál v blockchain technológií najmä kvôli tomu, že blockchain nie je centralizovaný a ovládaný jednou osobou, vládou alebo spoločnosťou.

„Po preskúmaní decentralizovaných skladovacích systémov, konsenzu protokolov a blockchain technológie veríme, že je vhodná pre decentralizované dokumenty totožnosti.“

Tak znela správa od Microsoftu iba pár dní dozadu. Identifikácia totožnosti je jedno z veľa využití, ktoré vie blockchain technológia poskytnúť. Spoločnosť Microsoft si to uvedomuje a uvádza, že Bitcoin, Litecoin ale aj Ethereum sú platformy, ktoré sú vhodné pre DIDs autentifikácie. Microsoft sa však ešte nevyjadril ako takéto niečo plánuje vykonať.

Iné projekty

Odkedy blockchain technológia uzrela svetlo sveta, využitie našla pri identifikácií dokumentov už v niekoľkých projektoch. O jednom z nich som vás sme vás informovali v tomto článku. Ďalšími projektami sú napríklad Blockstack ID alebo uPort.

Prečo je ale blockchain vhodný na identifikáciu dokumentov? Rovnako ako Bitcoin samotný, takáto identifikácia by odstránila tretiu stranu. Žiadna vláda alebo organizácia by nemala kontrolu nad vašimi dokumentami. Vďaka tomu, by teda nemohlo dôjsť ani ku zneužitiu pomocou tejto strany alebo úniku informácií. Práve takýto systém by bol dostatočne decentralizovaný.

Záver

Ako presne Microsoft využije blockchain technológiu nie je úplne jasné. Pozitívne pre blockchain ale aj kryptomeny ako také ostáva, že sa konglomeráty zaujímajú o túto technologickú inováciu a snažia sa pre ňu nájsť využitie v bežnom živote.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance