Zdroj: shutterstock.com/Kolonko
Spravy. Zdroj: shutterstock.com/Kolonko

IBM plánuje využiť Stellar pre svoj blockchain projekt – Seagal opustil kryptomenu Bitcoiin2Gen – Malta v jednaní s ďalšími kryptofirmami – EU sprísňuje podmienky pre kryptoderiváty – Vlastník CBOE píše americkým regulátorom, aby neregulovali ETF – Juhokórejská burza Bithump a Pay’s chcú sprevádzkovať platby kryptomenami pre obchody v krajine – Jed McCaleb tvrdí, že kryptomeny potrebujú decentralizované siete – Firma Kakao potvrdila blockchainový projekt a vyvrátila špekulácie o ICO

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

IBM je jedným z najväčších technologických gigantov, který venuje veľkú pozornosť blockchainovej technológii. Viceprezident IBM teraz potvrdil, že Stellar je „veľkou“ časťou stratégie IBM blockchain platformy a že firma neplánuje vlastný token. Spoločnosti uzavreli partnerstvo v októbri minulého roku, ale od tej doby nebolo k dispozícii moc nových informácií o vývoji. TheMerkle.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Všetko o kryptomene Stellar

Kryptomeny

Tým za Bitcoiin2Gen oznámil po dokončení počiatočnej ponuky mincí (ICO), že jej zakladatelia a tiež veľvyslanec Steven Seagal opúšťajú organizáciu. Tým v oznámení tvrdí, že ide o plánovaný postup v rámci zachovania anonymity coinu. Cointelegraph.com (v EN)

Maltský premiér Joseph Muscat oznámil, že Malta sa zúčastňuje jednania s mnohými potenciálnymi investormi z oblasti kryptomien, ktorí majú záujem o premiestnenie svojich podnikov do krajiny. Bitcoinist.com (v EN)

Európsky orgán pre cenné papiere a trhy (ESMA) sprísnil svoj postoj k zmluvám o derivátových nástrojoch v kryptomenách. V utorok oznámil, že dočasne upraví limit pákového efektu pre produkty s CFD kontraktmi v kryptomenách a bude vyžadovať, aby drobní investori pôvodne zaplatili aspoň 50 percent celkovej hodnoty CFD. Coindesk.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: SEC: Kryptomenové burzy pripomínajú divoký západ

Burzy

Partnerstvo medzi významnou juhokórejskou spoločnosťou Bithumb a poskytovateľom mobilných platobných služieb spoločnosti Pay’s má za cieľ sprístupniť platby kryptomenami v tisícoch predajní v celej krajine. Podľa spoločnosti budú obaja partneri pracovať spoločne, aby do prvej polovice roku dostali platby kryptomenami do 6 000 predajní s plánovaným rozšírením na 8 000 do konca roku. CCN.com (v EN)

Jed McCaleb, spoluzakladateľ Ripple a burzy Mt. Gox pred jej predajom v roku 2011 tvrdil, že decentralizovaná sieť je potrebná pre to, aby kryptomeny boli v dlhodobom horizonte úspešné. To je dôvod, prečo opustil v roku 2014 Ripple, aby vytvoril Stellar. Centrálny finančný platobný systém nebude lepší než PayPal alebo Swift, uviedol McCaleb. CCN.com (v EN)

Biznis

Juhokórejský internetový gigant Kakao potvrdil, že založí novú dcérsku spoločnosť zameranú na blockchain, ale vyvrátil povesti o plánovanej počiatočnej ponuke mincí. Coindesk.com (v EN)

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance