[Správy] Výskum: Kryptomeny nahradia do desiatich rokov fiat

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Výskum: Kryptomeny nahradia do desiatich rokov fiat – Benson Oak, investičná banka z ČR, zakladá venture kapitálový fond pre investície do blockchain startupov – Prestížna London School of Economics ponúka krypto kurz – Investori preferujú ETH pred BTC • Finančný úrad USA žiada maklérske spoločnosti, aby sprístupnili informácie o kryptoobchodoch – Banka odmietla poskytnúť hypotéku kvôli tomu, že žiadateľ obchodoval s BTC – Ďalší negativistický komentár ku kryptomenám

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Výskum: Kryptomeny nahradia do desiatich rokov fiat

Nová štúdia zistila, že kryptomeny ako Bitcoin (BTC) majú potenciál stať sa bežným platobným prostriedkom a už spĺňajú jedno z troch hlavných kritérií peňazí. Štúdia bola vykonaná Imperial College a britskou obchodnou platformou eToro. Správa nazvaná “Cryptocurrencies: Overcoming Barriers to Trust and Adoption” uvádza, že kryptomeny sú “ďalším prirodzeným krokom” a môžu sa stať hlavným platobným nástrojom “počas desaťročia.” Podľa správy kryptomeny už plnia jeden z troch základných princípov fiat peňazí tým, že sa správajú ako uchovávateľ hodnoty, zatiaľčo ešte nespĺňajú dve ďalšie požiadavky; nefungujú ako prostriedok zmeny a neslúžia ako zúčtovacia jednotka. Viac sa dočítate TU: cointelegraph.com (v EN)

Nový venture kapitálový fond

Európska investičná banka Benson Oak, založená v ČR, chce investovať do fintech sektoru 100 miliónov USD, formou venture kapitálového fondu. Firma už pre tento nový fond zohnala 25 miliónov USD. Fond sa chce zamerať na investície hlavne do start-upov v oblasti blockchainu. Medzi investormi fondu Benson Oak Ventures sú len súkromné osoby a malé firmy, žiadne veľké inštitúcie. Viac sa dočítate TU: coindesk.com (v EN)

Viac o tomto fonde sme písali tu: Benson Oak, založená v ČR, investuje 100 mil. USD do blockchain startupov

Prestížna London School of Economics ponúka krypto kurz

The London School of Economics, popredná britská univerzita, uznávaná v oblasti výskumu v odboroch politiky a ekonómie, učinila krok do sveta kryptomien. Podľa správ inštitúcie začala nedávno ponúkať internetový kurz o digitálnych menách, ktorý funguje pod názvom “Cryptocurrency Investment and Disruption”. Viac sa dočítate TU: bitcoinist.com (v EN)

Investori preferujú ETH pred BTC

Podľa prieskumu, vykonaného americkou advokátskou kanceláriou Foley & Lardner LLP, investori a vedúci pracovníci preferujú Ethereum pred Bitcoinom a ďalšími kryptomenami, ako sú Monero, Dash a Zcash. Súčasne sa vyjadrili o potrebe ďalších regulácií trhu s kryptomenami. 43% účastníkov sa domnieva, že Bitcoin má najväčšiu pravdepodobnosť nákupov v mieste predaja (POS), ale iba 35% verí, že BTC je najlepšou investičnou príležitosťou. V tejto oblasti víťazí nad Bitcoinom Ethereum s 38%. Viac sa dočítate TU: newsbtc.com (v EN)

Finančný úrad USA žiada maklérske spoločnosti, aby sprístupnili informácie o kryptoobchodoch

Americký úrad pre reguláciu finančného priemyslu vydal oznámenie nabádajúce každú firmu, ktorá predáva cenné papiere verejnosti v USA, aby zverejnila všetky informácie o činnostiach “súvisiacich s digitálnymi aktívami, ako sú kryptomeny a ďalšie virtuálne meny a tokeny.” Viac sa dočítate TU: news.bitcoin.com (v EN)

Banka odmietla poskytnúť hypotéku kvôli tomu, že žiadateľ obchodoval s BTC

Užívateľ sa na sieti Reddit posťažoval, že mu jedna z väčších amerických bánk, PNC, zamietla žiadosť o hypotéku, napriek tomu, že spĺňal všetky požiadavky. Dôvodom bolo, že v minulosti obchodoval s Bitcoinmi a časť vlastných prostriedkov na kúpu nehnuteľnosti pochádzala z predaja BTC. Banka dokonca uviedla, že nezáleží na tom, pred akým časom obchodovanie prebehlo. Viac sa dočítate TU: reddit.com (v EN)

Ďalší negativistický komentár ku kryptomenám

Joseph Stiglitz, bývalý hlavný ekonóm Svetovej banky, víťaz Nobelovej ceny a profesor na Kolumbijskej univerzite, kritizoval hlavne anonymitu Bitcoinu, keď argumentoval, že táto je v rozpore s myšlienkou vytvorenia transparentného bankového systému. Podľa ekonóma kryptomeny ako Bitcoin umožňujú “nekalú činnosť” čo “žiadna vláda nemôže dovoliť.” Stiglitz ďalej tvrdí, že globálne finančné regulačné orgány dosiaľ nekonali prísnejšie, pretože kryptotrh je stále pomerne malý:

”Akonáhle sa [kryptotrh] stane významným, použijú kladivo.”

Viac sa dočítate TU: cointelegraph.com (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, pokiaľ sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český kryptomagazín napísala Denisa F.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.