Majiteľ najväčšej kryptomeovej burzy Binance, vyjadrenie
Majiteľ najväčšej kryptomeovej burzy Binance, vyjadrenie ,zdroj: www.shutterstock.com/ThongdenStudio

Michael Yagudaev je technologický podnikateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Nano3labs, ktorá je známa vývojom digitálnych produktov. Tento človek uverejnil príspevok na svojom twitteri, kde opísal, aké ťažké je žiť podnikateľovi, a to kdekoľvek na svete. Generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao (CZ) sa rozhodol na túto úvahu reagovať a poznamenal, že situácia je pre kryptomenových podnikateľov ešte náročnejšia!

Šéf Binance CZ sa vyjadril ako to skutočne je

Spomínaný Michael Yagudaev poznamenal nasledujúce:

Pre človeka so zamestnaním, kde trávi každý deň od 9 do 17 je jednoduchšie starať sa o svoje financie, pretože na konci mesiaca dostáva pravidelnú mzdu. Avšak pre podnikateľa, ktorý musí pri riadení podniku platiť za všetky možné výdavky, sa stáva vysvetlenie toho, ako zarábajú peniaze, značnou výzvou, keďže prítok peňazí sa veľmi často mení.“ Ďalej tvrdí, že „stabilný zdroj príjmu na pokrytie každodenných výdavkov by pomohol každému obchodníkovi, len čo nastane obdobie nízkeho peňažného toku.“

Mohlo by ťa zaujímať: Ethereum má za sebou prvý finálny test spustenia Proof-of-stake – ako dopadol?

Podľa generálneho riaditeľa Binance „je pre podnikateľov, ktorí prevažne závisia od príjmu kryptomien, omnoho náročnejšie zvládať svoje výdavky. Tento problém väčšinou vyplýva z fluktuácie a súčasnej nestability v kryptomenovom priemysle. Raz sú ceny vyššie a všetci sú spokojní. Neskôr sú tie isté ceny zase nižšie a vtedy to už sranda nie je. Takýto štýl fungovania je úplne odlišný od človeka, ktorý má na konci mesiaca stabilný a stály príjem, a to nech sa finančný trh mení akokoľvek.“

Väčšina používateľov, ktorí odpovedali na tento tweet, s ním súhlasili a uviedli, ako vlády v rôznych krajinách ovplyvňujú príjem ľudí zarábajúcich na kryptomenách. Regulácia a zdanenie boli, sú, a ešte dlho budú hlavným problémom v kryptomenovej komunite po celom svete. A bodaj by nie, keď regulácie nezohľadňujú volatilitu kryptomien pri prijímaní zákonov, ktoré majú zabezpečiť, aby príjemcovia digitálnych mien platili daň zo svojich príjmov.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Zatiaľ to nie je ružové

V súčasnosti vidíme, ako niektoré krajiny začínajú pomaličky pozerať na kryptomeny ako na realitu, ktorú sa nedá ignorovať. Jedna z nich už používa Bitcoin ako oficiálny prostriedok výmeny, a vy veľmi dobre viete, o ktorú krajinu už ide. Na druhej strane tu máme aj krajiny, ktoré sú voči kryptomenám naďalej skeptické a držia sa od nich čo najďalej. Niektoré ich dokonca úplne zakazujú!

Kryptomenová komunita môže len dúfať a pevne veriť, že sa trh stane jedného dňa stabilným a že sa na globálnej scéne prijmú regulácie a politika v prospech tohto novodobého a perspektívneho odvetvia.

Čítaj ďalej: CEO PayPalu Peter Thiel: „Prečo sa Bitcoinu nepodarilo dosiahnuť 100 000 USD? Poďakujte týmto ľuďom!“