Výpredaj Bitcoinu spösobili baníci
Výpredaj Bitcoinu spösobili baníci. Zdroj: Shutterstock.com/Yev_1234

Binance

On-chain dáta ukazujú, že odliv bitcoinových baníkov bol nedávno zvýšený, čo naznačuje, že baníci boli zapojení do nedávneho výpredaja, ktorý dostal cenu kryptomeny pod 40 000 dolárov.

Bitcoinoví baníci pred pádom zvýšili predaje

Ako zdôraznil analytik v príspevku CryptoQuant, zdá sa, že baníci BTC boli jedným z dôvodov, ktorý stál za poklesom ceny na 40 000 dolárov.

Relevantným ukazovateľom je „odliv baníkov“, ktorý meria celkové množstvo BTC opúšťajúcich peňaženky všetkých baníkov.

Keď hodnota tejto metriky stúpne, znamená to, že baníci práve teraz presúvajú zo svojich peňaženiek veľké množstvo mincí. Takýto trend môže byť medvedí pre cenu kryptomeny, pretože môže byť znakom dumpu veľrýb.

Na druhej strane nízke hodnoty týchto odlivov naznačujú normálnu alebo zdravú mieru predaja zo strany ťažiarov. Ak sa tento trend udrží, môže sa ukázať ako vzostupný pre cenu BTC.

Nižšie je graf, ktorý ukazuje trend odlivu bitcoinových baníkov za posledných niekoľko mesiacov. Zdá sa, že hodnota ukazovateľa nedávno vystrelila.

Odlivy baníkov
Odlivy baníkov. Zdroj: CryptoQuant

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Čo ukázalo prvé stretnutie Bitcoinu s vysokou infláciou?

Ako môžete vidieť na vyššie uvedenom grafe, zdá sa, že odlivy bitcoinových baníkov v posledných týždňoch, tesne pred výpredajom, prudko vzrástli. To by naznačovalo, že baníci zrejme nedávno zohrali úlohu pri prepade, čím sa cena mincí dostala pod úroveň 40 000 dolárov.

Podobný trend bol za posledných niekoľko mesiacov pozorovaný už niekoľkokrát, ako je vyznačené v grafe. V súčasnosti nie je jasné, či sa bitcoinoví baníci už upokojili, alebo či v najbližších dňoch prídu ďalšie predaje.

Mohlo by ťa zaujímať – Ktoré kryptomeny majú najvyššiu návratnosť investícií pri stakingu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre