Gary Gensler prináša nové vyjadrenia ohľadom stablecoinov a kryptomien!
Gary Gensler prináša nové vyjadrenia ohľadom stablecoinov a kryptomien! ,zdroj: www.shutterstock.com/Jack_the_sparow

Binance

Predseda SEC-u Gary Gensler a ostatní predstavitelia Komisie pre cenné papiere zvažujú nové „opatrenia“ pre úschovu a podnikanie rôznych spoločností v oblasti kryptomien!

Okrem toho sa taktiež presadzuje väčší dohľad SEC-u nad inými digitálnymi aktívami, ako napríklad nad tzv. stablecoinmi, ktoré sú tŕňom v oku americkým zákonodarcom a politikom už dlhšiu dobu.

Mohlo by ťa zaujímať: Doposiaľ kritický Goldman Sachs umožní investovanie do kryptomien už tento rok!

SEC plánuje nové opatrenia!

Počas prejavu, ktorý sa odohral 4. apríla na Pennsylvánskej univerzite, predseda SEC-u Gary Gensler povedal nasledovné:

„Na rozdiel od tradičných búrz sa v súčasnosti centralizované platformy na obchodovanie s kryptomenami vo všeobecnosti starajú o aktíva svojich zákazníkov. Minulý rok bolo ukradnutých v týchto aktívach viac ako 14 miliárd dolárov. Kontaktoval som tieto spoločnosti, aby som upresnil, ako ďalej pracovať s týmito platformami, aby sme ich zaregistrovali a regulovali a čo najlepšie zabezpečili ochrany majetku investorov.“

Gary Gensler taktiež vyjadril obavy zo stablecoinov. Komentoval najmä mince ako USDT či USDC:

„Tie najväčšie stablecoiny boli vytvorené samotnými obchodnými platformami a americkí retailoví investori nemajú žiadne priame právo na odkúpenie týchto stablecoinov. V tejto sfére biznisu existujú konflikty záujmov a otázky integrity trhu, ktorým by prospelo viac dohľadu zo strany regulátorov.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri Garyobchodovaní. 

Pripomíname, že stablecoiny boli a stále sú stredobodom pozornosti regulátorov v Spojených štátoch. Záujem o monitoring týchto aktív zosilnel najmä vtedy, keď pracovná skupina prezidenta USA pre finančné trhy zverejnila správu, v ktorej žiadala, aby sa emisia stablecoinov obmedzila na tzv. „depozitné inštitúcie“. Táto správa vyšla ešte v novembri minulého roku. Najväčší z nich, Tether USDT, čelil osobitnej kontrole pre svoju „nepriehľadnosť“.

Od začiatku funkcie súčasného predsedu Garyho Genslera vidíme, ako neustále presadzuje širšiu právomoc SEC-u v oblasti kryptomien a kryptobúrz. Podľa Genslera spadajú pod mandát SEC-u bez potreby nových zákonov.

Čítaj ďalej: Inflácia v EÚ dosahuje rekordné výšky – vyjadrenie šéfky ECB Christine Lagarde rozhodne nepoteší!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre