Kryptomeny sú realita, verí David Rubenstein
Kryptomeny sú realita, verí David Rubenstein ,zdroj: www.shutterstock.com/Peera_stockfoto

David Rubenstein je zakladateľom Carlyle Group, čo je jedna z najväčších investičných spoločností spravujúcich viac ako 300 miliárd dolárov. Miliardár hovorí, že dlhú dobu bol skeptický voči kryptomenám, avšak teraz verí v pravý opak. Vyzerá to tak, že čím ďalej, tým viac miliardárov sa začína pozerať na kryptomeny úplne inak. Mnohých nedávno prekvapil aj jeden z doposiaľ najväčších kryptomenových skeptikov, Jamie Dimon.

Mohlo by ťa zaujímať: Ďalší kritik, čo prejde na stranu kryptomien? – Jamie Dimon „pochválil“ blockchain a DeFi!

Fiat už nie je tým, čo býval

David Rubenstein, spoluzakladateľ Carlyle Group, jednej z najväčších private equity firiem na svete, sa v nedávnom rozhovore pre portál Colossus podelil o to, prečo takto kardinálne zmenil názor na kryptomeny.

David Rubenstein je skutočne zaujímavý a úspešný človek. Rubenstein totižto založil Carlyle Group už v roku 1987. Odvtedy sa jeho spoločnosť stihla rozrásť na velikána, ktorý spravuje neuveriteľných 300 miliárd USD. Okrem toho vlastní viac ako 25 pobočiek po celom svete. Rubenstein je okrem toho aj predsedom Rady pre zahraničné vzťahy, správcom Brookingsovho inštitútu či Svetového ekonomického fóra. Podľa Forbes má jeho majetok hodnotu viac ako 4 miliardy USD.

Čo si teda Rubenstein myslí o kryptomenách?

Na začiatku som bol voči kryptomenám príliš skeptický, pretože som si myslel, že za nimi nič nie je. Teraz je mi však jasné, že väčšina mladých ľudia si nemyslí, že existuje základ dolára, eura alebo iných fiat mien. Väčšina si, naopak, myslí, že dolár už nie je krytý zlatom,“ povedal miliardár.

Ďalej tvrdí:

Vládny prísľub, že fiat meny sú naozaj hodnotné, už podľa mňa viac na ľudí nepôsobí.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kryptomeny tu ostanú s nami!

Miliardár dodal: „Myslím si, že mnohým ľuďom sa páči, že kryptomeny sú súkromné. Nikto nemôže vedieť, koľko kto vlastní. Používatelia majú radi to, že svoje prostriedky môžu prenášať po celom svete.“

Vďaka konfliktu na Ukrajine sa ukázali výhody kryptomien. Rubenstein tvrdí, že „ak ste na Ukrajine alebo v Rusku a chcete mať nejaké aktíva v bezpečí a vaša krajina má aktuálne veľké problémy, kryptomeny vám pomôžu. Mnohým ľudom to umožní cítiť sa lepšie, najmä vtedy, keď si uvedomíte, že môžete mať niečo, čo je mimo kontroly vlády a nezávisí to od toho, či vám banka dá k nim prístup.“

Nakoniec ešte poznamenal, že ďalším faktorom, ktorý priťahuje ľudí ku kryptomenám, sú práve investori, ktorí vidia iných ľudí zarábať peniaze v tomto sektore. Povedal, že „majú tendenciu ísť tam, kde ľudia zarobili peniaze. Sám som však zatiaľ nekúpil žiadne kryptomeny. Kúpil som ale spoločnosti, ktoré poskytujú služby tomuto odvetviu, pretože si myslím, že vypustili Džina z fľaše. Nemyslím si, že toto odvetvie zanikne.“

Čítaj ďalej: Arthur Hayes z BitMEX predpovedá kryptomenový krach do leta 2022! – „A počas leta dokúpim pokles!“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre