Prečo sa Bitcoinu nepodarilo dosiahnuť 100k USD?
Prečo sa Bitcoinu nepodarilo dosiahnuť 100k USD? Zdroj: Shutterstock, Orpheus FX

Podľa zakladateľa PayPalu Petra Thiela existuje hneď niekoľko významných dôvodov, prečo sa Bitcoinu nepodarilo dosiahnuť magickú hranicu 100 000 USD. Čo si myslí?

Bitcoinu to tentokrát nevyšlo

Zakladateľ spoločnosti PayPal Peter Thiel sa postavil na stranu BTC, a to tak, že označil hlavných vinníkov a nepriateľov, ktorí sú zodpovední za to, že sa najväčšej kryptomene nepodarilo dosiahnuť hranicu 100 000 USD. Koho označil? Žiadne prekvapivé mená. Opäť označil Warrena Buffetta, Larryho Finka a Jamieho Dimona. Na konferencii Bitcoin 2022 bol Thiel po jeho vyjadreniach zrejme tou najzaujímavejšou osobnosťou.

O jeho prvotných vyjadreniach sme vás informovali aj v našom nedávnom článku, ktorý si môžete prečítať tu: Peter Thiel sa na konferencii Bitcoin 2022 ostro pustil do Etherea, Warrena Buffetta a ďalších

Warren Buffett je „nepriateľ číslo 1“. V tomto prípade sa dá hovoriť, že Thiel prekročil určitú hranicu, nakoľko pri prejave o jednom z najväčších investorov tejto doby mal na monitore nadpis „Jed na krysy“. Dav, samozrejme, reagoval dosť negatívne, no Thiel to odôvodnil tým, že ide o človeka, ktorý je priamo zodpovední za pomalý rast BTC.

Čo povedal Buffett na adresu Bitcoinu?

„Nevlastním žiadne a nikdy nebudem. Bitcoin nemá žiadnu vnútornú hodnotu a nie je trvalým prostriedkom výmeny.“

Jeho pravá ruka Charlie Munger označil BTC za „pohlavnú chorobu“.

A čo ďalší nepriatelia Bitcoinu? CEO JPMorgan Jamie Dimon je podľa Thiela „newyorský bankár s predsudkami“, ktorý spoločne s Larry Finkom propaguje antibitcoinové nálady.

Thiel dal teda jasne najavo, v čom vidí hlavný problém. Dokonca sa vyslovil, že ide o akési sprisahanie veľkých finančníkov proti BTC, ktorí sú súčasťou „finančnej gerontokracie“. A to je hlavným dôvodom, prečo BTC nedosiahol 100 000 USD.

„Prečo sa Bitcoin ešte nedostal na úroveň 100 000 až milión dolárov? Prečo sa nezblížil so zlatom alebo dokonca s akciovými trhmi v širšom zmysle? Otázkou je, či sa týmto nepriateľom podarí zastaviť pochod na 100 000 dolárov.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre