Blackrock a Fidelity investujú do kryptomenového projektu!
Blackrock a Fidelity investujú do kryptomenového projektu! ,zdroj: www.shutterstock.com/LookerStudio

Binance

Investiční giganti Blackrock a Fidelity sa rozhodli vložiť peniaze do digitálnej kryptomenovej spoločnosti Circle, ktorá má na starosti jeden z najuznávanejších stablecoinov USDC!

Blackrock, medzinárodná investičná a správcovská akciová spoločnosť so sídlom v Spojených štátoch, je najväčším správcom aktív na svete. Táto spoločnosť uzavrela s kryptomenovou firmou Circle strategické partnerstvo. Okrem tejto spoločnosti sa však do investície zapojili aj ďalšie významné mená!

Mohlo by ťa zaujímať: Takto má vyzerať správny HODLER – Michael Saylor: „V žiadnom prípade neprestaneme nakupovať BTC!“

Circle prilákal významných investorov!

Predstaviteľ spoločnosť Circle Internet Financial v utorok večer nášho času oznámil, že bola uzavretá dohoda o financovaní vo výške 400 miliónov dolárov s investíciami od spoločností Blackrock Inc., Fidelity Management and Research, Marshall Wace LLP a Fin Capital!

Spoločnosť Circle je známa najmä tým, že je jedným z najväčších emitentov stablecoinov. Konkrétne ide o USD Coin (USDC). Stablecoin USDC má v čase písania tohto článku trhovú kapitalizáciu približne 50 miliárd USD a dominanciu na trhu približne 2,58 %, ako ukazuje portál CoinMarketCap.

V správe zverejnenej predstaviteľom spoločnosti Circle sa hovorí:

Okrem novej strategickej investície a úlohy primárneho správcu aktív peňažných rezerv USDC, Blackrock uzavrel širšie strategické partnerstvo so spoločnosťou Circle, ktoré zahŕňa ďalšie skúmanie aplikácií na kapitálovom trhu pre USDC.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Blackrock a Circle majú veľké plány!

Generálny riaditeľ spoločnosti Circle ešte dodal:

Keďže USA chcú mať vedúcu úlohu v digitálnej mene, pevne veríme, že sila inovácií v súkromnom sektore, postavená na otvorenom finančnom systéme na verejných blockchainoch, môže upevniť vedúcu úlohu Ameriky v digitálnej ekonomike. Ide o obrovský míľnik na ceste k bežnému prijatiu digitálnej meny.“

Jeremy Allaire, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Circle, uviedol: „Digitálne doláre ako USDC podporujú globálnu ekonomickú transformáciu a technologická infraštruktúra spoločnosti Circle je jedným z kľúčových hráčov tejto zmeny.“

Allaire ďalej na svojom twitteri vysvetlil význam partnerstva so spoločnosťou Blackrock a investícií od iných veľkých spoločností.

Vďaka partnerstvu s Blackrock rozširujeme náš už dlho existujúci vzťah na správu významných aktív pre rezervy, ktoré kryjú USDC, aby sme preskúmali nové spôsoby, ako možno USDC využiť v aplikáciách na kapitálových trhoch,“ opísal Allaire.

Čítaj ďalej: Vyjadrenie bývalého kryptoskeptika a miliardára Davida Rubensteina: „Kryptomeny sú realita, mýlil som sa.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre