Cenné rady, ako najlepšie spoznať kryptomeny
Cenné rady, ako najlepšie spoznať kryptomeny. Zdroj: Shutterstock, eamesBot

Patríte k úplným nováčikom, ktorí chcú vstúpiť do sveta kryptomien? Kryptomeny ponúkajú možnosť, ako si slušne zarobiť, ale, samozrejme, existujú aj určité riziká. Ak máte obavy, ako začať, v tomto článku sa dočítate rady, ktoré vám môžu pomôcť.

Zaujímate sa o kryptomeny?

Na nedávnej konferencii Bitcoin Miami 2022 rečnil aj podnikateľ Jordan Welch, ktorý sa zameriava na vzdelávania v oblasti kryptomien. Spoločne s najbohatšími osobnosťami, ktoré zbohatli na kryptomenách, diskutovali na tému – „ako uľahčiť nováčikom ich začiatky v kryptomenovom priemysle“.

Welchova otázka bola jednoduchá – „Aký je najlepší spôsob, ako zarábať peniaze pomocou kryptomien?“

Začnite v malom

Prvým miliardárom, ktorý sa vyjadril na túto tému, je televízny moderátor Kevin O’Leary, ktorú predal svoju firmu za 3,7 miliardy USD. Nováčikom odporúča, aby začali s menšou sumou peňazí – napríklad 200 USD. A čo ďalej? Rozložiť ich do najsilnejších kryptomien, ktoré sú podľa O’Learyho Ethereum, Bitcoin, Solana a Polygon.

Pozrite sa na niektoré ďalšie projekty a jednoducho s nimi začnite pracovať, presúvajte ich medzi centralizovanou a decentralizovanou peňaženkou, pochopte ten princíp, ako to funguje.“

Prečítaj si tiež: Index strachu a chamtivosti sa prepadol do zóny extrémneho strachu – čo to znamená?

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Využite bezplatné vzdelávanie

V sektore kryptomien existuje obrovské množstvo vzdelávacích materiálov, ktoré viete častokrát získať úplne zadarmo. Jediné, čo potrebujete, je byť online.

Existuje toľko skvelých online zdrojov, z ktorých sa môžete učiť, a stačí ísť na YouTube – je tam nespočetné množstvo lekcií. Presne to som urobil aj ja, a to pred tromi rokmi. Začal som sa skutočne dostávať do králičej nory, mám pocit, že sa učím každý deň a nepretržite,“ uviedol O’Leary.

Michael Saylor, ktorý stojí na čele spoločnosti MicroStrategy, len zopakoval obrovský význam vzdelávania. Odporúča najmä Hope.com a svoju webovú stránku Saylor.org, ktorá ponúka 12-hodinový bezplatný kurz o BTC.

Nebojte sa zlyhania

Úspešný investor, ktorý je majiteľom jedného z najsledovanejších kryptomenových YouTube kanálov, Brian Jung, zdôraznil, že začiatky vo svete kryptomien môžu byť pre nováčikov náročné, no netreba sa báť zlyhania.

Veľa ľudí sa investovania zľakne. Vidia iba obrovské sumy stablecoinov, bitcoinov, altcoinov a  milionárov Shiba Inu – jednoducho sa toho deje veľmi veľa. Ja však hovorím: nebojte sa prehry, aj tí najlepší investori robia chyby.“

Poučte sa z chýb

Jung pokračoval a dodal, že vás chyby posúvajú vpred:

Jediné, čo musíte urobiť, je uistiť sa, že robíte správne túto vec a to, že sa chcete učiť zo svojich chýb. Ak urobíte 100 chýb a nepoučíte sa z nich, nikam sa nedostanete. Urobte svoju chybu, zapíšte si ju, poučte sa z nej, choďte ďalej a určite budete lepším investorom.“

O’Leary dodal:

„Každý na začiatku stratí peniaze. Ak napríklad stratíte svoju investíciu pre incident ako je hackerský útok, aj tak sa z neho poučíte – zistíte, kto vás hackol, prečo vás hackol a čo ste urobili zle v oblasti bezpečnosti. Preto je dôležité začať v malom.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre