Warren Buffett premeškal rast Bitcoinu
Warren Buffett premeškal rast Bitcoinu. Zdroj: Shutterstock.com/Rob Crandall

Binance

Warren Buffett, generálny riaditeľ spoločnosti Berkshire Hathaway, nedávno znovu potvrdil svoj názor na Bitcoin. Tvrdí, že mu chýba akákoľvek vnútorná hodnota a práve preto nemôže investovať do tejto kryptomeny.

Je zaujímavé, že Bitcoin, keď ho Buffett pôvodne 5. mája 2018 na výročnom stretnutí akcionárov Berkshire Hathaway 2018 označil za „jed na potkany“, mal hodnotu 9 500 $. Teraz, keď sa Bitcoin obchoduje na 38 250 $, hodnota BTC vzrástla o zhruba 300 %.

Ak by ste mi povedali, že vlastníte všetky bitcoiny na svete a ponúkli by ste mi ich za 25 $, nevzal by som si ich, pretože čo by som s nimi robil? Tak či onak by som to musel predať späť.

Buffett vo svojom prejave na výročnom stretnutí akcionárov Berkshire Hathaway 20. apríla vysvetlil nedostatok hmatateľnej hodnoty Bitcoinu. Poukázal na to, že odvetvia ako poľnohospodárstvo a nehnuteľnosti, na rozdiel od Bitcoinu, poskytujú väčšie hmatateľné výnosy.

Medzitým Charlie Munger, podpredseda Berkshire a dlhoročný spolupracovník Buffetta, počas stretnutia v roku 2018 povedal, že obchodovanie s kryptomenami je „demencia“.

Munger zopakoval svoje názory na nedávnom stretnutí akcionárov:

Vo svojom živote sa snažím vyhýbať veciam, ktoré sú hlúpe a zlé a vďaka ktorým vyzerám zle v porovnaní s niekým iným, a Bitcoin robí všetky tri.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 spôsoby, ako profitovať aj počas medvedieho trhu kryptomien

Buffett investuje do Nubank, ale zhadzuje Bitcoin

Investori boli celé roky zmätení, ako ohodnotiť bitcoiny, pre to, že má schopnosť vykonávať rôzne úlohy. V západných krajinách sa stal dobre etablovaným ako investičné aktívum, najmä v poslednom roku, pretože úrokové sadzby a inflácia prudko vzrástli. V iných oblastiach mnohí veria, že má obrovský prínos ako alternatíva klasickej meny.

Napriek tomu, že vedenie Berkshire Hathaway má jasný postoj voči Bitcoinu, spoločnosť práve investovala 1 miliardu dolárov do Nubank. Brazílska banka je pro-krypto inštitúcia, ktorá prostredníctvom svojej investičnej pobočky poskytuje produkty, ako je Bitcoin ETF.

Záver

Napriek tomu, že jedna z najznámejších postáv globálnej ekonomiky stále pohŕda Bitcoinom, jeho cena rastie. Zdá sa tak, že hodnotu kryptomeny tvoria ľudia so svojou dôverou. Navyše, aj samotný Buffett investoval miliardu do inštitúcie, ktorá vo veľkom ponúka kryptomenové investičné produkty.

Prečítaj si tiež: Podľa halvingovej analýzy Bitcoin dosiahne absolútne dno na zóne 24 000 $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre