Warren Buffett sa opäť ostro pustil do kryptomien
Warren Buffett sa opäť ostro pustil do kryptomien. Zdroj: Shutterstock, Rob Crandall

Legendárny investor Warren Buffett opäť rozvíril vodu okolo kryptomien. Spoločne s Charlie Mungerom sa na stretnutí akcionárov spoločnosti Berkshire pustili do výraznej kritiky BTC a celého trhu s kryptomenami. Prečo?

Warren Buffett opäť kritizuje kryptomeny

Sobotňajšie zasadnutie akcionárov spoločnosti Berkshire priniesol ďalšiu zaujímavú debatu na tému kryptomien. Jeden z najznámejších investorov Warren Buffett spoločne s Charlie Mungerom nazvali kryptomeny hlúpymi a bezcennými aktívami.

Keby ste mi povedali, že vlastníte všetky bitcoiny na svete a ponúkli by ste mi ich za 25 dolárov, nevzal by som si ich. Čo by som s nimi robil?“ uviedol Buffett.

Buffett by uprednostnil radšej nákup poľnohospodárskej pôdy alebo nejakých národných bytov. Stále zastáva názor z minulosti, že Bitcoin nevytvára nič zásadné a v podstate nemá žiadnu hodnotu. Investori sa podľa neho spoliehajú iba na to, že niekto iný je ochotný zaplatiť za BTC viac ako oni.

Má v sebe kúzlo, ale ľudia pripisujú kúzlo mnohým veciam,“ uviedol Buffett a následne prirovnal Bitcoin k poisťovni, ktorá sa vo svete už dlho prezentuje ako nejaký technologický zázrak.

Prečítaj si tiež: Zakladateľ Bitcoin Cash Roger Ver: „Dogecoin je výrazne lepší ako Bitcoin“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Charlie Munger je považovaný za Buffettovu pravú ruku. Ten svoj názor na Bitcoin pozdvihol ešte do kritickejšej roviny.

Vo svojom živote sa snažím vyhýbať veciam, ktoré sú hlúpe, zlé a v porovnaní s inými vecami bezcenné. Bitcoin spĺňa všetky tieto tri veci.“

Takže prečo sú kryptomeny hlúpe a zlé? Buffett to vysvetlil konkrétnejšie. Hodlovanie BTC je podľa neho hlúpe, pretože očakáva, že v budúcnosti bude mať toto aktívum hodnotu 0 USD. A prečo zlé? Pretože podkopáva integritu a stabilitu amerického finančného systému a spôsobuje, že USA vyzerajú v porovnaní s Čínskou vládou hlúpo! Čína bola podľa Buffetta dosť múdra na to, aby Bitcoin zakázala. Stále sa teda nevzdal názoru z minulosti, že Bitcoin je ako „bezcenný blud“.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
najstaršie
najnovšie Najviac hodnotené
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Totalita
Totalita
18 dni dozadu

“A prečo zlé? Pretože podkopáva integritu a stabilitu amerického finančného systému,” ale no tak, pán Buffet. Ako môže niečo, čo “nevytvára nič zásadné a v podstate nemá žiadnu hodnotu” podkpávať stabilitu amerického finančného systému? 😂😂😂 Vlastne celý tento zvrátený finančný systém môže za väčšinu zla vo svete a neviem sa dočkať momentu, kedy väčšina ľudí prejde na slobodné, decentralizované a deflačné peniaze. Je možné, že to bude znamenať aj zánik štátov a teda aj zánik dohľadu nad burzami, takže… Tohto sa asi pán Buffet boji, že on (respektíve jeho dediči) prídu o celý majetok, ktorý za celý život nahromadil. Nemal… Čítať ďalej

Posledná zmena 18 dni dozadu na Totalita