Dosiahol už Bitcoin svoje dno?
Dosiahol už Bitcoin svoje dno? Zdroj: Shutterstock, AlexLMX

Dosiahol už Bitcoin svoje dno, alebo je potrebné očakávať ďalší pokles? To je otázka, na ktorú by chcel poznať odpoveď každý z nás. Podľa indikátora, ktorý si ukážeme v tomto článku, BTC ešte svoje dno nedosiahol.

Dosiahol Bitcoin nové dno?

Podľa najnovších on-chain údajov portálu CryptoQuant, BTC stále nedosiahol dno prebiehajúcej korekcie. Ponuka v zisku je totiž stále väčšia ako ponuka v strate. Väčšina investorov BTC je teda stále v zisku.

Čo je „ponuka v zisku“ a „ponuka v strate“? Tieto indikátory merajú, aké percento z celkovej ponuky BTC je v zisku, resp. v strate. Tieto ukazovatele v podstate fungujú na základe historických údajov každej jednej mince Bitcoinu, ktorá sa nachádza v reťazci. Na základe týchto údajov je možné zistiť, za akú cenu sa daná minca predávala, alebo nakupovala. V prípade, že je hodnota mince menšia ako aktuálne cena BTC, minca je stále v zisku. V opačnom prípade, ak je posledná predajná cena vyššia ako aktuálna cena, znamená to, že je minca v strate.

Graf, ktorý môžete vidieť nižšie, ukazuje celkový historický trend týchto dvoch zaujímavých indikátorov.

Historický trend indikátorov BTC
Historický trend indikátorov BTC. Zdroj: CryptoQuant

Mohlo by ťa zaujímať: On-chain dáta naznačujú býčí obrat Bitcoinu – potvrdil to aj špičkový analytik

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Na základe tohto grafu môžeme vidieť, že sa dno medvedích trhov vytvorilo vždy, keď ponuka v strate prevýšila ponuku v zisku. Súčasné rozpoloženie trhu teda naznačuje, že dno ešte dosiahnuté nebolo. Dá sa však predpokladať, že bod zlomu nie je ďaleko. Aktuálne hodnoty ponuky v strate totiž nie sú od predošlého dna príliš vzdialené.

BTC/BUSD
BTC/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Ak by ste sa chceli orientovať na tieto dva indikátory, je potrebné sledovať, či sa ponuka v zisku dostane pod hranicu 50 %. V čase písania tohto článku sa cena BTC pohybovala na úrovni 37 992 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre