Bitcoin dosiahne dno na 24 000
Bitcoin dosiahne dno na 24 000. Zdroj: Shutterstock.com/rzoze19

Jedna z najpopulárnejších debát v kryptomenovej komunite sa točí okolo štvorročného cyklu halvingu BTC a jeho vplyvu na dlhodobú cenu kryptomeny.

Cena Bitcoinu nedokázala v roku 2021 dosiahnuť dlho predpovedanú úroveň 100 000 $. Mnohí kryptomenoví analytici sa teraz pýtajú na vyhliadky na nasledujúcich 6 až 12 mesiacov.

V súčasnosti sa cena BTC obchoduje pod 40 000 $ a rôzne metriky technickej analýzy naznačujú, že ďalší pokles je pravdepodobnejší ako oživenie v rozmedzí 40 000 až 45 000 $. Poďme sa pozrieť na to, aké sú názory analytikov na dlhodobejšie vyhliadky Bitcoinu.

Bitcoin by mohol dosiahnuť dno v novembri alebo decembri

Všeobecný prehľad teórie štvorročného cyklu bol prediskutovaný na Twitteri krypto-analytikom a pseudonymným používateľom Twitteru „Wolves of Crypto“. Jeho analýza naznačuje, že „najpravdepodobnejšie dno medvedieho trhu pre BTC nastane v novembri/decembri 2022.

BTC/USD 1W
BTC/USD 1W. Zdroj: Twitter

Táto projekcia predpokladá, že maximálna cena BTC 68 789 $ z 10. novembra 2021 znamenala maximum posledného cyklu a že trh je v súčasnosti v korekčnej fáze, ktorá sa zvyčajne pozoruje po vrchole cyklu.

Analytik povedal, že 200-týždňový SMA bol dlho testovaným ukazovateľom dna medvedieho trhu pre bitcoiny, a preto bude dno pravdepodobne umiestnené na približne 24 000 $.

Ak by sa tento model presadil, cena BTC sa niekedy okolo augusta alebo septembra 2023 dostane nad svoje predchádzajúce historické maximum.

Možnosť, že dno BTC by mohlo prísť pred koncom roka 2022, naznačil Willy Woo, nezávislý trhový analytik. Zverejnil nasledujúci graf, ktorý naznačuje, že Bitcoin sa zdá byť trochu podhodnotený.

 

Šok likvidnej ponuky
Šok likvidnej ponuky. Zdroj: charts.woobull.com

Metrika „Highly Liquid Supply Shock“ kvantifikuje dopyt a ponuku v reťazci a ukazuje ich relatívny pohyb v štandardných odchýlkach od dlhodobého priemeru.

Ako je znázornené na grafe vyššie, zakaždým, keď oscilátor klesol tak nízko, ako je aktuálna hodnota, cena BTC vstúpila krátko nato do prudkého rastu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Cena BTC je na strednodobom minime

Mnoho analytikov verí, že BTC by mohol byť v optimálnom rozsahu akumulácie, na čo upozornil analytik kryptomenového trhu Philip Swift. Podľa Swifta indikátor sentimentu aktívnych adries (AASI) naznačuje, že BTC je v nákupnej zóne.

Sentiment aktívnych adries
Sentiment aktívnych adries. Zdroj: lookintobitcoin.com

Podľa Swifta je AASI v súčasnosti „späť v zelenej zóne“, čo naznačuje, že „zmena ceny Bitcoinu je na rozumnej úrovni v porovnaní s aktívnou zmenou adries“.

Prieskum predchádzajúcich prípadov, keď AASI dosiahol úrovne podobné jeho súčasným hodnotám, skutočne ukazuje, že cena BTC dosiahla svoj najnižší bod približne v rovnakom čase a v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch pokračovala v stúpaní vyššie.

Vo všeobecnosti sa zdá, že cena BTC sa drží v súlade s predtým stanoveným štvorročným cyklom, aj keď s menším percentuálnym nárastom, ako sa očakávalo.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre