BTC ETF láme rekordy
BTC ETF láme rekordy. Zdroj: Shutterstock.com/Volodymyr Plysiuk

Hlavné bitconové ETF lámu rekordy z hľadiska prílevu BTC. Prvý burzový fond (ETF) spojený s bitcoinmi (BTC) v Spojených štátoch, ProShares ETF, ktorý sa obchoduje pod tickerom BITO na burze v New Yorku, zaznamenal nový úspech. Podľa Arcane Research celková expozícia Bitcoinu v BITO ETF vytvorila nové historické maximum s viac ako 28 000 BTC. Bolo to možné vďaka veľkému prílevu za posledné dva týždne.

Arcane Research vysvetlil, že takéto veľké prílevy do futures-ETF v priebehu týždňov môžu mať vedľajšie účinky na cenu Bitcoinu. Spomenul však aj to, že tvorcovia trhu sa usilujú o neutralitu, čo ich nakoniec vedie k tomu, že na spotovom trhu zhromaždia viac, aby vyvážili čistú krátku expozíciu.

Okrem toho BITO oznámilo, že uvedie 3846 marcových futures kontraktov. Posledné obdobie sa ukázalo ako veľmi ťažké v dôsledku neistých trhových podmienok pre rusko-ukrajinský konflikt.

ProShares BITO
ProShares BITO. Zdroj: Arcane research

V pondelok však BITO otvorilo svoju marcovú expozíciu presunom 437 marcových kontraktov do apríla. Fondy zaznamenali pôsobivý prílev 225 BTC za deň.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Spotové bitcoinové ETF by mohlo získať schválenie už do roku 2023

BTC ETF na vzostupe

Nakoniec výskum naznačil, že silný prílev do ETF signalizuje, že túžba investorov po Bitcoine sa zvyšuje prostredníctvom tradičných investičných metód.

Podľa Wu Blockchain údaje z Glassnode ukazujú, že Purpose Bitcoin ETF má teraz 36 271,8 BTC. Ide o najvyšší počet bitcoinov, ktoré fond drží. Medzitým ETF zaznamenalo prílev 2 473,5 BTC len za posledné dva týždne.

Prečítaj si tiež – Bitcoin analýza – triangel sa blíži k svojmu koncu, cena smeruje na 46 000 $