Top tri spôsoby ako zarobiť aj pri korekcii
Top tri spôsoby ako zarobiť aj pri korekcii. Zdroj: Shutterstock.com/Volodymyr TVERDOKHLIB

V tomto článku sa pozrieme na tri spôsoby, ako využiť kryptomeny aj počas klesajúceho trendu na trhu, ktorý posledné obdobie prevláda. Pozrime sa na top 3 veci, ktoré môžu investori do kryptomien skutočne urobiť so svojimi mincami.

Krypto lending

Snáď najjednoduchším prípadom použitia kryptomien je jeden z najstarších peňažných produktov vo financiách – pôžičky.

Odkedy sa v roku 2020 rozbehol sektor decentralizovaných financií (DeFi), znásobili sa možnosti, ktoré majú držitelia kryptomien, ktorí môžu požičiavať svoje tokeny výmenou za odmeny.

Protokoly DeFi ako Aave, Maker a Compound ponúkajú primeraný výnos zo stablecoinov a menej známe protokoly často ponúkajú vyššie odmeny v snahe prilákať likviditu.

V poslednej dobe sa oblasť požičiavania kryptomien rozšírila do oblastí, ktorým zvyčajne dominujú tradičné financie. To platí najmä pre nehnuteľnosti, kde napreduje množstvo experimentálnych hypotekárnych a kótovacích platforiem založených na kryptomenách.

Platformy ako Vesta Equity a novo spustené USDC.homes ponúkajú držiteľom kryptomien možnosť zabezpečiť svoje aktíva na získanie hypotéky alebo ich požičať ašpirujúcim kupcom domov výmenou za dlhodobý výnos.

Stablecoin farmenie

Ďalším spôsobom je farmenie stablecoinov. Trh s kryptomenami je dobre známy svojou vysokou volatilitou a vysoko rizikovými obchodmi, no zarábanie na stablecoinoch je bezpečnejší spôsob, ako rozšíriť portfólio bez rizika poklesu investovania do bitcoinov (BTC) a altcoinov.

Na býčích a medvedích trhoch je pre správne fungovanie protokolov DeFi potrebná likvidita a integrácia stablecoinov na centralizovaných a decentralizovaných burzách pomohla trhu dospieť a zostať dostatočne likvidným.

Platformy ako Curve Finance, Beefy Finance a Trader Joe ponúkajú výnos z poolov likvidity stablecoinov a sadzby môžu dosiahnuť až 20 % APY.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Burzy masívne strácajú zostatky – na trhu je stále viac hodlerov

Bezstratové ponuky tokenov

Ďalším spôsobom, ako používať kryptomeny, je účasť na bezstratových ponukách tokenov, ktoré sa spúšťajú v celom ekosystéme.

Príkladom ponuky tokenov bez straty sú parachainové aukcie, ktoré prebiehajú v sieťach Polkadot a Kusama. Pri tomto type spustenia protokolu môžu investori, ktorí majú záujem o podporu projektu, uzamknúť DOT alebo KSM na určité časové obdobie ako formu kolaterálnej podpory projektu.

Prispievatelia dostanú natívny token novo spusteného protokolu výmenou za uzamknutie svojej investície do inteligentnej zmluvy projektu. Po uplynutí určeného uzamykacieho obdobia sa celkový zostatok tokenov vráti prispievateľovi, čo znamená, že si ponechá svoje pôvodné držby a zároveň pridá nové aktíva do svojho portfólia.

Lockdrops sú ďalším príkladom tohto typu ponuky bez straty tokenov. Jeden bol nedávno použitý pri spustení Astroport a Mars Protocol.

Lockdrop sa tiež označuje ako airdrop, pretože technicky nepomáha projektom získavať finančné prostriedky, skôr vyžaduje určitú úroveň záväzku pre budúce použitie od príjemcov tokenov. Zatiaľ čo airdrop iba distribuuje tokeny používateľom, ktorí sa prihlásia, lockdrop vyžaduje, aby sa zainteresované strany zaviazali uzamknúť určitú likviditu, ktorú môže projekt využiť počas jeho počiatočného spustenia.

Spustenie Astroport zahŕňalo novú fázu zavádzania likvidity, kde prispievatelia mohli poskytnúť páry likvidity výmenou za vyššiu úroveň odmeny. Po zablokovaní sa účastníkom rozdelí jednorazová odmena za uzamknutie, ktorú môžu držať, obchodovať alebo použiť na poskytnutie likvidity.

Poskytovatelia likvidity tiež dostávajú poplatky za obchodovanie a iné stimuly v závislosti od fondu likvidity, ktorý majú, s cieľom zlepšiť alternatívne náklady na poskytovanie tejto likvidity. Po uplynutí dohodnutého obdobia môžu používatelia voľne odstrániť ich likviditu.

Ponuky tokenov bez straty dávajú dlhodobým držiteľom kryptomien šancu získať tokeny pre novozavedené protokoly výmenou za výnos.

Prečítaj si tiež: TOP 5 najdôležitejších aktuálnych metrík BTC podľa Glassnode

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre