Altcoiny by mohli výrazne ťažiť zo stability BTC

BITmarkets BITmarkets

Bitcoin ako priekopník v kryptosvete má obrovskú moc ovplyvňovať dianie v celom tomto priemysle. Jeho silná volatilita má však veľký vplyv na trh a taktiež na ďalšie kryptomeny. V tomto roku by však mohlo dôjsť k ustáleniu.

Bitcoin dal vzniknúť celej rade nových tokenov a kryptomien. Nazývajú sa altcoiny, ale to už najskôr väčšina z vás vie. Niektoré z nich kryjú rôzne blockchainové projekty, alebo spoločnosti, niektoré vznikli skrz ICO. A i keď si Bitcoin stále drží prvú priečku čo sa ceny na burze týka, veľkej pozornosti sa dnes tešia skôr zmienené altcoiny. Mnoho z nich je z hľadiska technológie už v ďaleko vyspelejšom štádiu než Bitcoin. Ich širšej integrácii však bráni vysoká nestabilita trhu, na ktorú má vplyv predovšetkým Bitcoin.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Stabilizácia BTC ako kľúč k rastu altcoinov?

Tretina všetkých BTC, ktoré sú v súčasnosti na trhu, je v približne 1600 peňaženkách. Aj to je jeden z dôvodov, prečo trh s kryptomenami toľko trpí na nestabilitu. Čím menší počet ľudí drží vo svojom vlastníctve väčší podiel majetku, tým väčšiu majú moc a môžu s jeho cenou viac manipulovať. Podľa analýzy však medzi decembrom roku 2017 a aprílom tohto roku došlo k výmene Bitcoinov v celkovej hodnote až 30 miliárd dolárov, čím sa počet držiteľov BTC výrazne zvýšil. A čím väčší tento podiel bude, tým bude Bitcoin stabilnejší. A stabilnejší Bitcoin skrátka znamená stabilnejší trh ako taký.

Výsledkom by tak mohol byť výrazný nárast cien altcoinov a ich širšia adopcia. Z ustálenia Bitcoinu by najviac mohla čerpať napríklad kryptomena Ethereum (ETH), ale taktiež Litecoin (LTC) či Bitcoin Cash (BCH). Za zmienku stojí taktiež Ripple (XRP), ktorý má podobnú šancu ako ETH. XRP sa však teší vysokej podpore a adopcii vo svete bankovníctva. Zoznam partnerov, ktorí do svojho systému integrujú Ripple sa stále rozširuje. Naopak Ethereum disponuje veľmi širokou užívateľskou základňou a vzhľadom k tomu, že v mnohom stúpa Bitcoinu na päty sa asi nie je čomu diviť.

Záver

Pôvodná myšlienka Bitcoinu bola, respektíve stále je, že sa postupom času stane bežne používaným platidlom. Podobne ako sme si zvykli na kreditné karty, tak by sme si mali zvyknúť aj na kryptomeny. Rozdiel je v tom, že kryptomeny presadzujú myšlienku decentralizácie a väčšej transparentnosti. V súčasnosti sa však pre každodenné používanie v globálnom meradle hodia skôr iné meny. Z BTC sa teda stáva skôr akási merná jednotka. Je tu, bol prvý a všetci ho uznávajú. Niektoré coiny si ale v súčasnosti dokážu s transakciami poradiť lepšie. Bitcoin však stále drží nad kryptomenami moc a jeho vysoká volatilita neumožňuje altcoinom väčší „rozlet”, ktorý toľko potrebujú. V tomto roku by sme však mohli byť svedkami ustálenia trhu a nárastu cien altcoinov do závratných výšin.

Preložené z českého originálu, ktorý pre kryptomagazín napísal Michal.

Ak chcete vedieť viac zo sveta kryptomien pozrite si naše nové video!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.