VIDEO – Chcete vedieť, ako nás okrádajú peniaze? Študujte ich pôvod!

0

Všetci ľudia v “modernej” spoločnosti použivajú peniaze, ktoré neustále strácajú hodnotu. Ide o relatívne zložitý mechanizmus, ktorý nás udržiava pokorených a zabezpečuje, aby sme museli chodiť 8 hodín denne do práce. Od zrušenia zlatého štandardu (1971) produktivita práce vzrástla o 267%. Naše výplaty sa však takmer nezmenili. Aj preto sa životný štandard bežného človeka nezlepšuje.

Chcete vedieť viac? Prečítajte si náš príbeh o tom, prečo sme napriek všetkému tomu technologickému pokroku stále chubodní. V školách to neučia, takže o tom len málokto vie.

V tomto článku nájdete

  • Video – Odkiaľ pochádzajú peniaze? (hore v titulnom obrázku) – dostupné SK titulky
  • Peniaze sú zmanipulované
  • Ďalšie edukačné videá
  • Ako tento systém funguje? Príklad z reálneho sveta

Peniaze sú zmanipulované!

Či už v papierovej, kovovej alebo digitálnej forme – peniaze používame každý deň prakticky na všetko. V krátkodobom horizonte sa ich hodnota nemení, a preto ide o skvelý nástroj, ktorý nám uľahčuje život. Odkiaľ však peniaze pochádzajú a kto konkrétne má moc ich vytvárať? A prečo? Je to v poriadku alebo je táto moc neustále zneužívaná na osobné účely? A akú veľkú moc and nami všetkými vlastne majú “tí hore”?!?

A HLAVNE! Je nejaký spôsob, ako sa z tohto začarovaného kruhu dostať a nenechať sa manipulovať a vyciciavať systémom?

Všetky dôležité skutočnosti o peniazoch vám iste osvetlí toto video (pustiť si môžete slovenské titulky).

Ďalšie videá z tejto série

Ako tento systém funguje? Príklad z reálneho sveta

Jasný príklad ako nás tento systém okráda, dáva americká centrálna banka FED – súkromná americká inštitúcia. Od začiatku pandémie koronavirusu táto inštitúcia vytlačila viac než 7 biliónov dolárov (takmer polovica HDP USA). Takmer polovicu týchto peňazí požičiava americkej vláde na boj proti koronavirusu. Zvyšok formou “stimulačných balíčkov” rozdala bankám a veľkým americkým konglomerátom, aby udržala akciové indexy na rozumných hladinách a aby “nekrachla ekonomika”

Tá však očividne krachuje, pretože sa nič nevyrába. Netvorí sa hodnota a Fed to supluje inflačnými dolármi, ktoré v najbližších rokoch spôsobia obrovský deficit. A presne takto sa presúva hodnota z celého sveta do rúk úzkej skupiny ľudí. Dolár je totiž rezervná mena a takmer každá krajina na svete má nakúpené doláre. Celý svetový obchod funguje v dolároch. Aj my sme závislí na dolároch, ktoré obrovskou rýchlosťou strácajú svoju hodnotu. Čo pripustil aj šéf Fedu Jerome Powell v rozhovore pre CBS.

Viac sa dočítate v tomto článku:

Máme nekonečne veľa peňazí! – Hovorí šéf Fedu – USA tým však okrádajú celý svet

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance