Inflácia v USA je opäť na rekordnom maxime
Inflácia v USA je opäť na rekordnom maxime. Zdroj: Shutterstock, Sergey Chayko

Inflácia v USA sa hrozivo zvyšuje. V marci dokonca dosiahla nové štvorročné maximum na úrovni 8,5 %. Čo to môže znamenať pre globálnu ekonomiku?

Inflácia v USA opäť rastie

Index spotrebiteľských cien (CPI), ktorý je používaný ako ukazovateľ merania rastúcich životných nákladov v USA, sa za posledný mesiac opäť zrýchlil. Dosiahol štvorročné maximum 8,5 %. Dôvod? Jednoznačne je to spôsobené problémami v dodávateľských reťazcoch a vojnovými sankciami. Inflácia, ktorá už tak či tak dosahuje rekordné úrovne, opäť rastie.

Index CPI v podstate obsahuje všetky položky základných životných potrieb, ako napríklad potraviny, bývanie, auto, energie a podobne. Aktuálne je tento index najvyšší od decembra 1981.

Prečítaj si tiež: Čo môžeme očakávať od budúcnosti siete Monero a kryptomeny XMR?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Jadrová inflácia, ktorá nezahŕňa sezónne nestále ceny potravín a energií, sa v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom zvýšila o 0,3 %, čo bolo pomalšie, ako odhad analytikov, ktorí predikovali 0,5 %.

A čo na to kryptomeny? Investori sa rozhodli rizikové aktíva ako Bitcoin či akcie v obave predávať. Bitcoin dokonca klesol až pod dôležitú úroveň 40 000 USD.

„Môj názor je, že Federálny rezervný systém bude považovať nové čísla CPI za posilnenie svojho plánu v boji proti inflácii,“ uviedol Howard Greenberg z Prosper Trading Academy.

Inflácia je v alarmujúcom stave, ktorý ľudstvo nezažilo viac ako 40 rokov. Je preto absolútnou prioritou, aby sa tento stav zlepšil a nie zhoršoval ako v mesiaci marec. Globálne problémy však neutíchajú a je naozaj otázne, či ekonomika tento tlak zvládne.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre