Bitcoin spôsobil stámiliónové likvidácie
Bitcoin spôsobil stámiliónové likvidácie. Zdroj: Shutterstock.com/riopatuca

Bitcoin prvýkrát od 16. marca klesol pod 40 000 dolárov, čo viedlo k vyčisteniu takmer 150 000 obchodníkov zo svojich pozícií. Pod hrozbou väčšieho zvýšenia sadzieb zo strany Federálneho rezervného systému sa Bitcoin spolu s akciami prepadá na mesačné minimum. V rámci tohto procesu sa na kryptotrhu ocitli stovky miliónov dolárov v likvidáciách.

Minulý týždeň Bitcoin klesol späť pod 45 000 dolárov napriek tomu, že koncom marca mal býčí rast. Stalo sa tak po komentároch guvernéra Federálneho rezervného systému Laela Brainarda, ktorý sa vyjadroval k úlohe znižovania inflačných tlakov.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin masívne mizne z búrz – zostatky klesajú na nové minimá

Nepadal iba Bitcoin

Po týchto komentároch klesli aj akcie a dlhopisy, s ktorými Bitcoin v posledných mesiacoch držal úzku koreláciu.

Klesajúci trend pokračoval aj tento pondelok, keď Bitcoin prvýkrát od 16. marca klesol pod 40 000 $. Jeho cena je v čase písania blízko 40 000 dolárov po tom, čo klesla na 39 570 na burze Bitstamp.

To nezanechalo býčích obchodníkov v dobrej kondícii. Podľa spoločnosti Coinglass bolo na kryptotrhu za 24 hodín zlikvidovaných viac ako 439 miliónov dolárov. To zahŕňa 141 000 obchodov, z ktorých jeden stratil 10 miliónov dolárov na obchode.

Naprieč kryptomenami došlo medzi obchodníkmi s bitcoinmi k likvidácii približne 152 miliónov dolárov v porovnaní so 103 miliónmi dolárov medzi obchodníkmi s Ethereom.

Prečítaj si tiež – Ktoré kryptomeny majú najvyššiu návratnosť investícií pri stakingu?