5 kryptomien, ktoré sledovať tento týždeň
5 kryptomien, ktoré sledovať tento týždeň. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Velishchuk Yevhen

V dnešnom článku sa pozrieme na 5 kryptomien, ktoré sa oplatí sledovať tento týždeň vzhľadom na možné zisky.

5 kryptomien, ktoré sledovať tento týždeň

1. Bitcoin

Bitcoin (BTC) klesol z maxima 47 200 USD 5. apríla na minimum 39 300 USD 12. apríla, čo naznačuje možný predaj zo strany krátkodobých obchodníkov, ktorí možno radšej zo strachu vybrali svoje zisky. Veľrybou, ktorá využila pokles na pridanie ďalších bitcoinov do svojich existujúcich zásob, bola spoločnosť Terra. Tento týždeň peňaženka spojená s Luna Foundation Guard pridala 4 130 BTC, čím sa jej celková držba zvýšila na 39 897,98 BTC. Hoci Bitcoin v súčasnosti bojuje na supporte, núka sa otázka, či správanie veľrýb nenaznačuje opak toho, čo môže graf naznačovať: že veľkí hráči opäť akumulujú a veria, že budeme ďalej cenovo rásť.

Prečítaj tiež: Terra plánuje byť najväčším držiteľom BTC na Zemi!

2. Near

Na kryptomenu Near Protocol (NEAR) sme vás upozornili v článku s názvom NEAR Protocol – projekt, ktorý sa oplatí dlhodobo sledovať. Protokol v súčasnosti klesol po dotyku s rezistenciou na hladine 20 USD 8. apríla a dlhý knôt na dennej sviečke naznačuje, že medvede agresívne bránia rezistenciu. Pár NEAR/USDT by mohol klesnúť na 20-dňový EMA, teda k hodnote 15 USD, ktorá by mohla pôsobiť ako silný support. Ak sa cena odrazí od tejto úrovne, bude to znamenať, že býci budú naďalej nakupovať pri poklesoch. Býci pravdepodobne potom urobia ešte jeden pokus, aby posunuli Near na ATH. Rastúci 20-dňový EMA a RSI naznačujú výhodu na strane býkov.

Graf: Near/USD. 1D.
Graf: Near/USD. 1D. Zdroj: Tradingview

Naopak, ak sa cena zníži a udrží sa pod 16 USD, krátkodobí obchodníci sa môžu ponáhľať vyberať zisky. To by mohlo Near potiahnuť k 14,50 USD. Ak táto úroveň praskne, bude to znamenať, že medvede sú opäť pri kormidle.

3. FTT

Token FTT je natívny token burzy FTX. FTT 24. marca prerazil a uzavrel cenu nad 49 USD, no býkom sa počas opakovaného testu nepodarilo preraziť úroveň rezistencie. Cena klesla pod 200-dňový EMA vo výške 47 USD a dosiahla 50-dňový EMA vo výške 45 USD. Pre korekciu BTC sa cena prepadla až na 41 USD. Menším pozitívom je, že kupujúci sa snažia brániť 50-dňové EMA. Ak býci stlačia cenu späť nad 200-dňový EMA, bude to znamenať silný nákup na nižších úrovniach. Naopak, ak sa cene nepodarí preraziť nad 200-dňovú EMA, zvyšuje sa možnosť prelomenia pod uptrendovú líniu trojuholníka. Ak sa tak stane, FTT by mohol klesnúť na 40 dolárov a neskôr na 37 dolárov.

Graf: FTT/USD. 1D.
Graf: FTT/USD. 1D. Zdroj: Tradingview

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

4. ETC

Ethereum Classic (ETC) vytvorilo pattern dvojitého dna, keď sa zlomilo a uzavrelo nad rezistenciou na 38 USD. Cena sa potom 29. marca zvýšila na cieľovú hodnotu 52 USD, kde sa začalo vyberanie ziskov. To stiahlo cenu na prelomovú úroveň 38 USD. Ak cena stúpne z aktuálnej úrovne alebo sa odrazí od 38 USD a prenikne nad 45 USD, bude to naznačovať, že korekcia môže končiť. Kupujúci sa potom opäť pokúsia stlačiť pár ETC/USDT na 53 USD. Prerušenie a zatvorenie nad touto úrovňou bude signalizovať obnovenie býčieho trendu. Táto pozitívna perspektíva bude neplatná, ak bude cena pokračovať nižšie a klesne pod 50-dňový EMA vo výške 35 USD.

5. XMR

Kryptomena Monero (XMR), zameraná na anonymitu, signalizovala potenciálnu zmenu trendu, keď prerazila a uzavrela sviečku nad klesajúcou trendovou čiarou. Hoci sa medvede pokúšali stiahnuť cenu späť pod klesajúcu trendovú líniu, býci nepoľavili. Vzostupný 20-dňový EMA vo výške 216 USD a RSI v pozitívnej oblasti naznačujú výhodu pre kupujúcich. Ak kupujúci udržia cenu nad cenou 239 USD, pár XMR/USDT by mohol ďalej nabrať dynamiku a vyrásť na 255 USD.

Na druhej strane, ak cena klesne zo súčasnej úrovne, bude to naznačovať, že medvede agresívne bránia odpor na úrovni 239 USD. Prelom a zatvorenie pod 20-dňovým EMA bude prvým znakom toho, že býčia hybná sila môže slabnúť. Pár by potom mohol klesnúť na 50-dňový EMA vo výške 190 USD.

Správanie každej z vyššie uvedených kryptomien vysoko koreluje s celkovým sentimentom trhu. V čase písania tohto článku je Bitcoin na supporte a nevidíme signály, ktoré by naznačovali býčí obrat. V prípade, ak bude Bitcoin ďalej klesať pod cenu 40 000, stiahne zo sebou aj ostatné altcoiny.

Čítaj ďalej: Čo môžeme očakávať od budúcnosti siete Monero a kryptomeny XMR?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre