Index strachu a chamtivosti je opäť v predajne zóne
Index strachu a chamtivosti je opäť v predajne zóne. Zdroj: Shutterstock, FauxJewels

Populárny index strachu a chamtivosti sa po prepade kryptomenového trhu opäť vrátil do stavu extrémneho strachu. Čo to znamená?

Index strachu a chamtivosti

Portál Alternative.me sa opäť pozrel na populárny index, ktorý ukazuje, v akom rozpoložení sa nachádza trh. Investori tak aktuálne prechádzajú do fázy extrémneho strachu. Na trhu je vidieť dosť výraznú paniku, ktorá je spôsobená náhlym a nečakaným prepadom BTC až pod hranicu 40 000 USD.

Hodnota 25 predstavuje extrémny strach
Hodnota 25 predstavuje extrémny strach. Zdroj: Alternative.me

Krátkodobí obchodníci tak v podstate neurobili nič nečakané. Začali vo veľkom predávať svoje podiely, čo nakoniec viedlo k obrovskému predajnému tlaku.

Prečítaj si tiež: CEO PayPalu Peter Thiel: „Prečo sa Bitcoinu nepodarilo dosiahnuť 100 000 USD? Poďakujte týmto ľuďom!“

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Hodleri sú v pokoji

Podľa údajov spoločnosti IntoTheBlock sú hodleri v absolútnom pokoji a tento pokles využívajú na nákup. Za posledné dva týždne sa ich podiel BTC dokonca zvýšil o viac ako 2 milióny.

Indikátor strachu a chamtivosti na portáli Alternative.me v podstate zohľadňuje údaje ako volatilita a hybnosť trhu, čo mu umožňuje odrážať sociálne aj technické údaje. Podľa oficiálnej stránky tohto indikátora meria aktuálnu volatilitu BTC a následne ju porovnáva s priemernými hodnotami za posledných jeden až tri mesiace.

V čase písania tohto článku sa cena BTC pohybovala na úrovni 40 109 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre