Crypto.com pozastavuje výbery
Crypto.com pozastavuje výbery. Zdroj: Shutterstock.com/Ira Lichi

Kryptomenová burza Crypto.com sa údajne stala obeťou hacku, pričom bolo ukradnutých 15 miliónov dolárov v kryptomene Ethereum. Napriek správam o chýbajúcich financiách platforma ešte nepotvrdila, že bola skutočne napadnutá.

S takmer 3 miliardami dolárov v objeme obchodov za posledných 24 hodín je Crypto.com podľa CoinGecko štvrtou najväčšou centralizovanou kryptoburzou v tomto odvetví.

Burza so sídlom v Singapure je predovšetkým známa na ázijských trhoch. Nedávno minula 700 miliónov dolárov na nákup práv na pomenovanie Staples Center – domovského miesta Los Angeles Lakers and Clippers v NBA.

V pondelok spoločnosť Crypto.com oznámila, že pozastavuje výbery. Malý počet používateľov zaznamenal neoprávnenú aktivitu na svojich účtoch. Burza však zdôraznila, že prostriedky sú v bezpečí.

S odvolaním sa na potrebu zvýšiť bezpečnosť burza tiež vyzvala používateľov, aby sa znova prihlásili do svojich účtov a obnovili svoje dvojfaktorové overenie (2FA).

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Oplatí sa teraz nakupovať kryptomeny? Dlhodobý pohľad na trh

Hacknutie burzy Crypto.com

Používatelia sa sťažovali na chýbajúce prostriedky na svojich účtoch. Spoluzakladateľ Dogecoinu, Billy Markus, poukázal na „zvláštnu aktivitu“ na jednej z ethereových peňaženiek spojených s Crypto.com.

Udalosti nabrali rýchly spád, keď v utorok v ranných hodinách na Twitteri spoločnosť Peckshield pre výskum bezpečnosti odhalila, že Crypto.com stratilo najmenej 4 600 ETH (približne 15 miliónov dolárov v súčasných cenách).

Peckshield dodal, že polovica ukradnutých prostriedkov bola odoslaná do Tornado Cash, do služby na miešanie Etherea.

Peckshield povedal spoločnosti Decrypt prostredníctvom správy na Twitteri, že skutočný rozsah škôd je určite horší. Je pozoruhodné, že o niekoľko hodín neskôr generálny riaditeľ Crypto.com Kris Marszalek povedal, že žiadne finančné prostriedky zákazníkov sa nestratili.

Stojí však za zmienku, že niektorí používatelia potvrdili, že prostriedky, o ktorých tvrdili, že chýbajú, sa nakoniec vrátili na ich účty.

Prečítaj si tiež – Dlhodobý rastúci cyklus BTC sa stále neskončil – budú kryptomeny v roku 2022 rásť?