Máte podľa vás bezpečné heslá? Prieskum ukázal nelichotivé výsledky – dajte si pozor na podvody!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Jedna z najväčších chýb vo svete obchodovania je bezpochyby nedostatočné zabezpečenie svojich účtov. Pred nedávnom prebehol v USA veľmi zaujímavý prieskum, ktorý ukázal, že z 1021 majiteľov kryptomien až tretina naletela kryptopodvodom prostredníctvom e-mailov, rôznych webových stránok a falošných aplikácií.

Bezpečnosť je na prvom mieste

Zrejme najlepšie si uvedomujú dôležitosť hesiel a zabezpečenia ľudia, ktorí vedia, aké ľahké je o svoje portfólio prísť. Nedávny prieskum v USA od spoločnosti Cryptovantage s názvom „Bezpečnosť úložísk” mal za úlohu zistiť odpovede od respondentov na otázky ohľadom bezpečnosti.

Ankety sa zúčastnilo 1021 respondentov. Väčšina uviedla, že je pre nich najbezpečnejšie miesto samotná burza. Na prvom mieste sa umiestnila kryptoburza Coinbase s takmer 35 %. Na ďalších priečkach sa umiestnila peňaženka od burzy Binance a Robinhood s približne 25 %, resp. 26 %.

Prečítajte si taktiež – Binance zastavuje obchodovanie akcií – Podľa Waltera Bloomberga má vážny problém s úradmi

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame si vytvoriť účet cez náš link, získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Disponujete bezpečným heslom?

Najväčšou snahou prieskumu bolo práve upozorniť ľudí na dôležitosť zabezpečenia svojich účtov. Nakoniec až 61 % respondentov sa domnieva, že majú silné a neprelomiteľné heslá. Naopak, 12 % opýtaných nevidí svoje zabezpečenie ako bezpečné.

Ako si uchovať vaše heslá?

Súčasťou prieskumu boli aj otázky ohľadom úschovy hesiel. Medzi štyri najčastejšie metódy úschovy hesiel patrili správcovia hesiel s takmer 27 %, ručné písané poznámky s 18,6 %, trezory s heslami s 15 % a screenshoty obrazoviek s 10,3 %.

Obnova stratených údajov

Z celkového množstva respondentov až 85,7 % v minulosti využilo obnovu strateného alebo zabudnutého hesla. Prieskum taktiež potvrdil, že riziko podvodných projektov je stále vo veľkej miere úspešné. Približne 33 % opýtaných naletelo kryptopodvodom, ktoré boli zamerané najmä na e-maily, webové stránky a falošné mobilné aplikácie.

Znaky krypto scamov. Zdroj: Google

Znaky krypto scamov. Zdroj: Google

Čo dodať na záver. Je potrebné mať dôkladne premyslený výber vášho hesla, a to nielen pokiaľ ide len o obchodovanie, ale vo všeobecnosti. Ak už máte správne vymyslené heslo, je potrebné myslieť aj na jeho úschovu. Nikdy však nedávajte nikomu svoje prihlasovacie údaje, aj keby to bolo podľa vás bezpečné!