Spoločnosť BLock.One 10. apríla 2020 zverejnila nový software pre EOS. Update EOS 2.0 je najväčšou aktualizáciou od júna 2018, kedy sme sa dočkali prechodu projektu na vlastnú decentralizovanú databázu. V oznámení na Twitteri tvorcovia updatu tvrdia, že nový zdrojový kód je jednoduchší, rýchlejší a bezpečnejší.

Viac o prechode EOS na vlastný blockchain nájdete tu.

Veľké zmeny pre EOS Virtual Machine

EOS je platforma, na ktorej fungujú smart kontrakty -teda kúsky kódu, ktoré je možné spustiť paralelne na všetkých nodoch blockchainu. Smart kontrakty umožňujú robiť na blockchaine prakticky čokoľvek, neobmedzujú sa iba na niekoľko funkcií. Ako prvé s nimi prišlo Ethereum.

EOS 2.0 update prináša nový WebAssembly (WASM) engine optimalizovaný pre web a servery. EOS tak chce vývojárom uľahčiť prácu pri vývoji decentralizovaných aplikácií (dapps) pre web.

Medzi ďalšie premy EOS VM patrí aj podpora pre WebAuth. Ide o štandard určený pre autentifikáciu na webe založený na verejných kľúčoch a kryptografii.

„Vďaka podpore WebAuthn pre EOSIO môžu vývojári začať testovať podpisovanie transakcií s WebAuthn vo svojich EOS aplikáciách.“

Dnes sa púšťajú BTC options na CME. Najdôležitejší derivát roku 2020 je tu! Viete o čo ide?

Podpora pre viac vláken a nové IDE

EOS v tomto update získava aj podporu pre multithreading. Počítače mali v minulosti iba jedno jadro a vedeli tak v jednom momente robiť iba jednu vec. Novodobé počítače však disponujú dvoja, štyrmi, ôsmimi, a niektoré aj 64 jadrami, vďaka čomu zvládajú množstvo výpočtov naraz.

Podobne je to pri blockchainoch. Väčšina blockchainov druhej generácie (Ethereum, TRON a donedávna aj EOS) podporovali iba prácu v jednom vlákne. Po novom však EOS používa niekoľko vláken naraz. Je tak schopné v jednom momente potvrdzovať transakcie, propagovať bloky v sieti a ďalšie procesy, ktoré sa v minulosti blokovali.

“Izolovaním týchto procesov sa nám podarilo výrazne zrýchliť spracovávanie transakcií a ďalších funkcií na EOS blockchaine.”

To však stále nie je všetko. Block.One pre vývojárov vytvorila nové vývojárske prostredie (IDE) na vývoj a testovanie decentralizovaných aplikácií na EOS blockchaine. To programátorom uľahčí prácu a urýchli celý proces. EOS sa tak snaží pritiahnuť nové talenty na svoju platformu a podporiť súčasných vývojárov.

Znovu začíname prispievať na BitLink!

Pozrite si našu najnovšiu VIDEO analýzu:

(článok pokračuje po videu)

Záver – Oplatí sa nakupovať EOS?

To je síce všetko pekné, no vieme, čo chcú počuť naši čitatelia. Je toto dôvod na nákup EOS? Nuž, pravdepodobne áno, i keď je nutné dodať, že by ste nemali investovať peniaze na základe odporúčania článku na internete. Pred akýmkoľvek nákupom si spravte vlastný prieskum!

V prvom rade, EOS nie je decentralizovaný projekt.Vývoj blockchainu, rovnako ako aj blockchain samotný má pod palcom Block.One. EOS preto nikdy nebude mať taký potenciál, ako Ethereum. Na druhej strane, EOS vývojári sú veľmi aktívni a toto je druhé veľké oznámenie. To prvé prišlo v decembri, kedy bola navrhnutá ďalšia veľká zmena pre celú sieť. jej uskutočnenie však ešte neprišlo.

EOS  sa teší veľkej dlhodobej podpore zo strany Číny, ktorej sa páči, akým smerom sa tento projekt uberá. Dokazujú to aj čínske ratingy, v ktorých je EOS dlhodobo na prvom mieste s veľkým náskokom pred druhým Ethereom. Najnovšie ratingy nájdete tu. Komunistickej Číne samozrejme decentralizácia nevonia. Navyše, relatívne nedávno začala otvorene podporovať blockchainové firmy a chystá sa na spustenie vlastného národného blockchainu. Je teda veľmi pravdepodobné, že EOS bude mať v blízkej dobe v Číne veľké využitie.

EOS sa v súčasnosti obchoduje za 3,15 $ a s kapitalizáciou 2,9 miliardy dolárov je na siedmom mieste. V minulosti sa však dlhodobo držalo v prvej päťke. Ak by sa tam malo vrátiť, musí získať aspoň 60%.

Takže za mňa je to jeden z mála altcoinov, ktoré sú vhodné na nákup a očakávam, že v najbližších mesiacoch bude rásť rýchlejšie než Bitcoin.

Čo čítať ďalej?

[Dôležité] CME Options už v pondelok – najdôležitejší derivát roku 2020 je tu!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance