Väčšina LTC sa nepohla už viac ako rok – Čakajú na veľký bullrun?

0

Litecoin je dlhodobo významnou kryptomenou. Už dlhý čas sa stabilne pohybuje na špičke rebríčka kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Aktuálne prieskumy odhalili, že približne 2/3 z aktuálneho množstva LTC sa nepohlo už viac ako rok. Môže to znamenať, že ich držitelia očakávajú nový bullrun?

Ticho pred búrkou…?

Litecoin stále zostáva významnou kryptomenou. Aktuálne počet jeho transakcií nie je síce najvyšší, mohlo by to však znamenať, že veľryby a hodleri čakajú na lepšie časy. Posledný výskum odhalil, že z celkového množstva 63 miliónov LTC bolo asi 40 miliónov nehybných viac ako rok. Taktiež odhalili, že určité množstvo patrí burzám. Avšak väčšina patrí súkromným peňaženkám.

Litecoin sa možno chystá na novú rally

Posledný halving LTC priniesol veľké zisky za pár mesiacov. Neskôr však cena výrazne klesla. Táto kryptomena je ale vysoko likvidná a jej objem je viac ako 4,7 miliardy dolárov. Toto aktívum je prítomné na väčšine veľkých krypto zmenární. Litecoin je považovaný za spoľahlivú kryptomenu s potenciálom výrazného zhodnotenia počas prípadného bullrunu.

Najnovšie nádeje však ukazujú, že LTC môže signalizovať novú BTC rally, pretože tieto dva aktíva ukázali dobrú súhru, bez nepriateľstva medzi komunitami priaznivcov týchto dvoch kryptomien.

LTC sa obchodoval za 50,45 dolára, čo je zisk takmer 16 % v druhom januárovom týždni. Litecoin sa tiež zotavuje oproti BTC, kedy odrazil support na 0,005 BTC a aj 0,006 BTC, s cieľom znovu získať dominantné postavenie.

Najnovšie cenové pohyby ukazujú, že Litecoin sa môže v nasledujúcich dňoch a týždňoch stať ešte aktívnejším a znásobiť svoje doterajšie výnosy.

Zhrnutie

Opäť je veľmi ťažké predpovedať presný vývoj trhu. Je to skoro ako veštiť z kariet. Uvedené indikátory by mohli podporiť teóriu prípadného bullrunu, s určitosťou to však nemožno povedať. Faktom ale ostáva, že Litecoin je stále jedna z popredných kryptomien, ktorá má širokú komunitu.

Taktiež sa usilovne pracuje na vývoji samotného LTC, konkrétne na zvýšení anonymity tejto kryptomeny. Viac informácií si môžete prečítať v tomto článku.

Čo čítať ďalej?

Toto čaká Ethereum v roku 2020 – Bude rýchlejšie než VISA?

Zdroj:
bitcoinist.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre